Κυριακή, 7 Μαρτίου, 2021

Κάλπες στις δημοτικές οργανώσεις της ΝΔ-Ποιοι είναι υποψήφιοι

Κάλπες στις δημοτικές οργανώσεις της ΝΔ-Ποιοι είναι υποψήφιοι
Η φωτό από την εκλογική διαδικασία στην οργάνωση Αγρινίου, όπου η συμμετοχή είναι μεγάλη
Η φωτό από την εκλογική διαδικασία στην οργάνωση Αγρινίου, όπου η συμμετοχή είναι μεγάλη

Κάλπες έχουν στηθεί σήμερα στις 7 δημοτικές οργανώσεις της Νέας Δημοκρατίας στην Αιτωλοακαρνανία για την εκλογή των Προέδρων των ΔΗΜ.Τ.Ο. και των αιρετών µελών των ΔΗΜ.Τ.Ε.Δικαίωµα εκλέγειν έχουν όλα τα µέλη του κόµµατος που έχουν εγγραφεί σε Δηµοτική Τοπική Οργάνωση µέχρι την Κυριακή 3 Νοεµβρίου 2013. Τα μέλη του κόμματος θα εκλέξουν σε ξεχωριστά ψηφοδέλτια πρόεδρο της ΔΗΜ.Τ.Ο και μέλη Δηµοτικής Τοπικής Επιτροπής (ΔΗΜ.Τ.Ε.).

Στο δήμο Αγρινίου η ΔΗΜ.Τ.Ε. θα συγκροτείται από τον πρόεδρο οποίος είναι αυτοδικαίως και πρόεδρος της ΔΗΜ.Τ.Ε. και τα 21 αιρετά μέλη που θα είναι τρία από την πρώην δήμο Αγρινίου και δύο από καθέναν από τους υπόλοιπους συνενωθέντες με το Αγρίνιο και καταργηθέντες πρώην εννέα καποδιστριακούς Δήµους.Μοναδικός υποψήφιος πρόεδρος για το Αγρίνιο είναι ο Φώτης Τσόλκας ενώ οι υποψήφιοι για τις θέσεις τις ΔΗΜΤΕ είναι 22. Θα εκλεγούν δηλαδή όλοι εκτός από έναν από την ενότητα Στράτου .

Αναλυτικά οι υποψήφιοι:

Δήμος Αγρινίου

Υποψήφιος πρόεδρος: Φώτης Τσόλκας

Υποψ. μέλη :Γραμμένου Αφροδίτη ,Καββαδίας Θεόδωρος, Λούκας Νώντας (ενότητα Αγρινίου) Μπούτιβα Ξανθή ,Κοτούμπας Ηλίας (Αγγελοκάστρου), Καλαντζής Γιάννης , Ευαγγελοπούλου Ελένη (Αρακύνθου), Αλεξόπουλος Γιώργος Τσιλιμέκης Θόδωρος (Θεστιέων), Τσούφης Ανδρέας , Δανιάς Θεοφάνης (Μακρυνείας), Παπανίκος Γιώργος, Μυρισιώτη Ιωάννα (Νεάπολης),Τριανταφύλλης Σπύρος , Τσιόβουλος Βαγγέλης (Παναιτωλικού), Ανδρίτσος Βασίλης, Κονδύλη Δέσποινα (Παραβόλας),Κροκίδας Τάκης, Παπαζαχαρίας Μιχάλης (Παρακαμπυλιών), Βλάχου Χρύσα ,Κοντονάσιος Πάνος, Κανιώτης Θωμάς (Στράτου).

Δήμος Ακτίου – Βόνιτσας

Υπ. πρόεδρος: Μαζαράκης Γιάννης

Υποψ. μέλη: Γεροθανάσης Βασίλης, Δημάκας Δημήτρης, Καλογεροπάνου Μαρία, Κομποτιάτης Γεώργιος, Κανεσάκης Επαμεινώνδας, Μπέρμπεης Αθανάσιος, Καραμπέκιου Ευανθία, Πατσούρας Χρήστος, Παπακωνσταντής Θεόδωρος, Χρυσούλη Ειρήνη.

Δήμος Αμφιλοχίας

Υπ. πρόεδρος: Δράκος – Γαλάνης Γιώργος

Μέλη: Καραδήμας Γιάννης, Γαϊτάνα Πηνελόπη, Χούτας Χριστόφορος, Δόνου Ειρήνη, Σαλμά Μαρία, Τουρλίδας Παναγιώτης, Ροΐδης Γιώργος, Αραπογιάννης Ανδρέας, Κρίκας Νικόλαος, Τσάπαλης Λάμπρος, Τίκης Κων/νος, Σταμάτης Αθανάσιος, Βανάκας Νικόλαος, Κατσικοκέρης Θεόδωρος.

Δήμος Θέρμου

Υπ. πρόεδρος: Ελευθεριανός Γεώργιος

Υποψ.μέλη: Γρομητσάρης Χρήστος, Κωνσταντάρας Σπύρος, Κοντογιάννης Γιώργος, Μητρομάρα Δήμητρα, Μπέσσας Βασίλειος, Παπαναθασόπουλος Κων/νος, Βέλλιος Παναγιώτης, Κωνσταντόπουλος Ηλίας, Δημάκης Βασίλειος,

Δήμος Ξηρομέρου

Υπ. πρόεδρος: Μπόνης Γρηγόρης

Υπ. μέλη: Γιαννείος Δημήτριος, Διαμαντής Παναγιώτης, Δουρούκης Γεώργιος, Καρκάσης Δημήτρης, Λιβάνης Γεώργιος, Μητσάνης Ζώης, Παληγεώργος Χρήστος, Ρούτσης Γεώργιος, Τζογάνης Σταμάτης, Τσιλεμέκιος Βασίλειος, Τσόμπος Κων/νος.

Δήμος Ι. Π. Μεσολογγίου

Υπ. πρόεδροι: Βεζύρης Γιώργος, Μακρής Γιώργος

Υποψ.μέλη: Τσακμακλή Αιμιλία,  Βασιλείου Χρήστος, Βασιλοπούλου Αθανασία, Δημητρούκας Χρήστος, Κώτση Βασιλική, Σύρρος Κώστας,Μεταξούλης Αριστείδης, Κότσαλος Ανδρέας,Μιχόπουλος Τριάδης, Μουλαράς Γεράσιμος, Πανάς Επαμεινώνδας, Σακκάς Σταμάτης, Τόλης Θεόδωρος, Τάραμος Παναγιώτης,  Μπερερή Δήμητρα, Καπελλάρης Χρήστος.

Δήμος Ναυπακτίας

Υπ. πρόεδρος: Μπένος Αντώνης

Υποψ. μέλη: Σταυρόπουλος Σπυρίδων, Σκουβαρά Ασημίνα, Σταμάτη Παρασκευή, Βλαντης Αντώνιος, Χρύσα – Σκούφη Αθηνά, Τζαναβάρα Ελένη, Νικολάου Δημήτριος, Ζήκος Παναγιώτης, Καλαβρουζιώτης Ζαχαρίας, Βαλμάς Θεοφάνης, Αδραχτά Ειρήνη, Λόη Μαρία, Λουκόπουλος Αριστείδης, Αναγνοπούλου Σοφία.

Θέματα που ενδιαφέρουν

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται.