Τρίτη, 9 Μαρτίου, 2021

Στίβος:Τα αποτελέσματα του Διασυλλογικού Πρωταθλήματος “Σύνθετων Αγωνισμάτων”

Στίβος:Τα αποτελέσματα του Διασυλλογικού Πρωταθλήματος “Σύνθετων Αγωνισμάτων”

ΕΝΩΣΗ ΑΘΛΗΤΙΚΩΝ ΣΩΜΑΤΕΙΩΝ ΣΕΓΑΣ ΔΥΤΙΚΗΣ ΣΤΕΡΕΑΣ

 

Με μεγάλη επιτυχία πραγματοποιήθηκε το Διασυλλογικό Πρωτάθλημα «ΣΥΝΘΕΤΩΝ ΑΓΩΝΙΣΜΑΤΩΝ» ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Β΄- ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β΄, ΠΟΛΥΑΘΛΑ, (Α΄ΦΑΣΗ), το οποίο διεξήχθη σε (2) Ομίλους: Α. ΟΜΙΛΟΣ ΑΓΡΙΝΙΟΥ – ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ, στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Δήμου Αγρινίου «ΜΙΧΑΛΗΣ ΚΟΥΣΗΣ» στις 06-04-2013 και ώρα 15:30μ.μ. και Β. ΟΜΙΛΟΣ ΛΕΥΚΑΔΑΣ, στο Δημοτικό Στάδιο Λευκάδας στις 06-04-2013 και ώρα 09:30π.μ., που διοργάνωσε η ΄Ενωση Αθλητικών Σωματείων ΣΕΓΑΣ Δυτικής Στερεάς (που εδρεύει στο Αγρίνιο – Χ. Τρικούπη 3 – 1ος όροφος, τηλ.: 26410-29027, email: segasditikistereas@gmail.com).

Έλαβαν μέρος στον Α. ΟΜΙΛΟ σαράντα πέντε (45) αθλητές-αθλήτριες και στον Β. ΟΜΙΛΟ τριάντα (30) αθλητές-τριες, ηλικίας, 12 και 13 χρονών.

Τα αγωνίσματα που περιελάμβαναν τα ΠΟΛΥΑΘΛΑ ήταν:

Α) ΔΡΟΜΟΙ: 60 μ., 1.000μ., 60μ. ΕΜΠΟΔΙΑ, 2.000μ. Βάδην

Β) ΑΛΜΑΤΑ: ΜΗΚΟΣ – ΥΨΟΣ

Γ) ΡΙΨΕΙΣ: ΣΦΑΙΡΑ(3kgr), – ΜΠΑΛΑΚΙ (200γρ.)

Στον αγώνα ο κάθε αθλητής επέλεγε υποχρεωτικά, ένα αγώνισμα από κάθε κατηγορία, δηλ. ένα αγώνισμα δρομικό, ένα αλτικό και μία ρίψη.

Α. ΟΜΙΛΟΣ ΑΓΡΙΝΙΟΥ – ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ

Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Δήμου Αγρινίου «Μιχάλης Κούσης», Σάββατο 06/04/2013, ώρα 15:30π.μ.

Για τους Συλλόγους: ΓΕΑ, ΑΟΑ Ο ΚΟΝΔΩΡ, ΠΑΣ ΙΩΝΙΚΟΣ 80ΝΑΥΠΑΚΤΙΑΚΟΣ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ, ΓΣΧ.ΤΡΙΚΟΥΠΗΣ, ΑΓΟ ΓΡ. ΛΙΑΚΑΤΑΣ.

Β. ΟΜΙΛΟΣ – ΛΕΥΚΑΔΑΣ

Δημοτικό Στάδιο Λευκάδας, Σάββατο 06/04/2013, ώρα 09:30π.μ.

Για τους Συλλόγους: Γ.Σ. ΛΕΥΚΑΔΑΣ, Α.Σ. ΛΕΥΚΑΔΑΣ ¨ΦΙΛΑΝΔΡΟΣ¨, Γ.Ε. ΠΑΛΑΙΡΟΥ, Α.Σ. ΑΚΤΙΟΣ ΒΟΝΙΤΣΑΣ.

ΝΙΚΗΤΕΣ ΤΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΤΟΥ Α. ΟΜΙΛΟΥ ΑΝΑΔΕΙΧΘΗΚΑΝ:

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β΄

1η ΣΑΡΔΕΛΗ ΜΑΡΙΑ ΜΕ 52 ΒΑΘΜΟΥΣ ΤΗΣ ΓΕΑΓΡΙΝΙΟΥ

2η ΧΑΪΝΤΙΝΗ ΜΑΡΙΑ ΜΕ 41 ΒΑΘΜΟΥΣ ΤΟΥ ΑΟΑ Ο ΚΟΝΔΩΡ

3η ΤΣΙΡΟΓΙΑΝΝΗ ΜΑΡΙΑ ΜΕ 39 ΒΑΘΜΟΥΣ ΤΗΣ ΓΕΑΓΡΙΝΙΟΥ

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Β΄

1ος ΖΑΧΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΜΕ 44 ΒΑΘΜΟΥΣ ΤΟΥ ΠΑΣ ΙΩΝΙΚΟΣ 80΄

2ος ΚΑΒΒΑΔΙΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΜΕ 43 ΒΑΘΜΟΥΣ ΤΟΥ ΠΑΣ ΙΩΝΙΚΟΣ 80΄

3ος ΚΑΤΣΟΥΚΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΜΕ 40 ΒΑΘΜΟΥΣ ΤΗΣ ΓΕΑΓΡΙΝΙΟΥ

Η συνολική αγωνιστική κατάταξη των Σωματείων έχει ως εξής:

  1. ΓΕΑΓΡΙΝΙΟΥ 15 ΒΑΘΜΟΙ ΣΥΜΜΕΤΕΙΧΕ ΜΕ 17 ΑΘΛΗΤΕΣ

  2. ΑΓΟ ΓΡ.ΛΙΑΚΑΤΑΣ 15 ΒΑΘΜΟΙ ΣΥΜΜΕΤΕΙΧΕ ΜΕ 15 ΑΘΛΗΤΕΣ

  3. ΠΑΣ ΙΩΝΙΚΟΣ 80΄ 10 ΒΑΘΜΟΙ ΣΥΜΜΕΤΕΙΧΕ ΜΕ 10 ΑΘΛΗΤΕΣ

  4. ΑΟΑ Ο ΚΟΝΔΩΡ 5 ΒΑΘΜΟΙ ΣΥΜΜΕΤΕΙΧΕ ΜΕ 5 ΑΘΛΗΤΕΣ

ΝΙΚΗΤΕΣ ΤΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΤΟΥ Β. ΟΜΙΛΟΥ ΑΝΑΔΕΙΧΘΗΚΑΝ:

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β΄

1η ΦΙΛΛΙΠΑ ΝΕΦΕΛΗ ΜΕ 45 ΒΑΘΜΟΥΣ ΤΟΥ Γ.Σ. ΛΕΥΚΑΔΑΣ

2η ΚΟΥΡΕΤΣΗ ΕΥΔΟΞΙΑ ΜΕ 35 ΒΑΘΜΟΥΣ ΤΟΥ Α.Σ.Λ.ΦΙΛΑΝΔΡΟΣ

3η ΣΤΑΜΑΤΕΛΟΥ ΑΚΡΙΒΗ ΜΕ 34 ΒΑΘΜΟΥΣ ΤΟΥ Γ.Σ. ΛΕΥΚΑΔΑΣ

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Β΄

1ος ΣΤΡΑΤΟΣ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ ΜΕ 30 ΒΑΘΜΟΥΣ ΤΟΥ Α.Σ.Λ. ΦΙΛΑΝΔΡΟΣ

2ος ΖΑΒΙΤΣΑΝΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΜΕ 28 ΒΑΘΜΟΥΣ ΤΟΥ Α.Σ.Λ. ΦΙΛΑΝΔΡΟΣ

3ος ΑΘΑΝΙΤΗΣ ΞΕΝΟΦΩΝ ΜΕ 23 ΒΑΘΜΟΥΣ ΤΟΥ Α.Σ.Λ. ΦΙΛΑΝΔΡΟΣ

3ος ΧΑΛΙΚΙΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΜΕ 23 ΒΑΘΜΟΥΣ ΤΟΥ Γ.Σ. ΛΕΥΚΑΔΑΣ

Η συνολική αγωνιστική κατάταξη των Σωματείων έχει ως εξής:

  1. Α.Σ.Λ. ΦΙΛΑΝΔΡΟΣ 15 ΒΑΘΜΟΙ ΣΥΜΜΕΤΕΙΧΕ ΜΕ 15 ΑΘΛΗΤΕΣ

  2. Γ.Σ. ΛΕΥΚΑΔΑΣ 15 ΒΑΘΜΟΙ ΣΥΜΜΕΤΕΙΧΕ ΜΕ 15 ΑΘΛΗΤΕΣ

 

Με αθλητικούς χαιρετισμούς

Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ Ο ΓΕΝΙΚΟΣ ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ

ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΚΟΤΡΟΤΣΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΡΟΚΚΟΣ

Θέματα που ενδιαφέρουν

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται.