Η γραμμή Μ1 Άγιος Κωνσταντίνος – Κ.Τ.Ε.Λ. από την Δευτέρα 29/07/2013 επεκτείνεται και θα τερματίζει στο νέο Γενικό Νοσοκομείο Αγρινίου . Παράλληλα, θα υπάρχουν δρομολόγια και για την εξυπηρέτηση των εργαζομένων.
Η γραμμή Μ1 θα ακολουθεί την εξής διαδρομή:
Νέο Γενικό Νοσοκομείο Αγρινίου – Ε.Ο. Αγρινίου Αντιρρίου – Χαρ. Τρικούπη – Πυλήνης – Γεωρ. Σεφέρη – Έλλης Λαμπέτη – Μαλακάση – Παπαρηγοπούλου – Ι. Πολέμη – Αγίου Ιωάννη Ρηγανά – Σκόπα – Ευτυχίας Καλύβα – Γοργοποτάμου – Μπαϊμπά – Παναγοπούλου – Δήμου Τσέλιου – Παπαστράτου – Ελ. Βενιζέλου – Αγ. Κων/νου – Ελ. Βενιζέλου (ΕΡΥΘΡΕΑ) – Ιωνίας – Αγ. Κων/νου – 28 ης Οκτωβρίου – Βύρωνος – Σεφέρη – Προφήτη Ηλία – Ομήρου – Μπιζανίου – Καλατζή – Αγ. Κων/νου – Ελ. Βενιζέλου – Κ. Βάρναλη – Μάρκ. Μπότσαρη – Σουλίου – Δαγκλή – Μακρή – Θυσίας – Αγίου Ιωάννη Ρηγανά – Ι. Πολέμη – Παπαρηγοπούλου – Μαλακάση – Έλλης Λαμπέτη – Γεωρ. Σεφέρη – Πυλήνης – Ε.Ο. Αγρινίου Αντιρρίου – Νέο Γενικό Νοσοκομείο Αγρινίου.
Επίσης, από Δευτέρα 29/7/2013 θα εκτελούνται καθημερινά τα εξής δρομολόγια για την καλύτερη εξυπηρέτηση των εργαζόμενων του νέου Γενικού Νοσοκομείου Αγρινίου.
ΑΠΟ ΑΓΡΙΝΙΟ : 06:15-14:15-22:15
ΑΠΟ ΝΕΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ: 7:15-15:15-23:15
Αυτά τα δρομολόγια θα διέρχονται από τις εξής οδούς :
ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΓΟΥΝΑΡΗ – ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗ – ΧΡΙΣΤΟΒΑΣΙΛΗ (ΣΤΟ ΤΕΡΜΑΤΗΣ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ) – ΚΟΚΚΑΛΗ – ΑΓΙΑΣ ΛΑΥΡΑΣ – ΑΝΔΡΕΑ ΜΙΑΟΥΛΗ -ΔΙΑΜΑΝΤΗ – ΣΑΜΙΩΤΗ -ΓΡ. ΞΕΝΟΠΟΥΛΟΥ – ΕΛ. ΒΕΝΙΖΕΛΟΥ – Κ. ΒΑΡΝΑΛΗ – ΜΑΡΚΟΥ ΜΠΟΤΣΑΡΗ – ΣΟΥΛΙΟΥ – ΠΛΑΤΕΙΑ ΧΑΤΖΟΠΟΥΛΟΥ -ΔΑΓΚΛΗ – ΜΑΚΡΗ – ΧΑΡΙΛΑΟΥ ΤΡΙΚΟΥΠΗ – ΗΡΑΚΛΕΙΤΟΥ – ΑΡΧΙΜΙΔΗ – Ε.Ο. ΑΓΡΙΝΙΟΥ ΑΝΤΙΡΙΟΥ