Τρίτη, 22 Σεπτεμβρίου, 2020

5ο εσωτερικό πρωτάθλημα της Ακαδημίας του Παναιτωλικού

Με επιτυχία ολοκληρώθηκε η πρώτη μέρα του 5ου εσωτερικού πρωταθλήματος της Ακαδημίας του Παναιτωλικού σήμερα Τετάρτη 18 Απριλίου στο EmileonSportCenter.

Το πρωτάθλημα πραγματοποιείται σε τρεις ηλικιακές κατηγορίες (Α, Β, Γ) με συμμετοχή όλων των μαθητών της Ακαδημίας, που έχουν γεννηθεί από το 1996 και μετά.

Σε κάθε ηλικιακή κατηγορία λαμβάνουν μέρος τέσσερις ομάδες και θα ισχύσει το σύστημα βαθμολογίας 3-1-0. Πρωταθλήτρια ομάδα κάθε κατηγορίας θα είναι η ομάδα που θα συγκεντρώσει τους περισσότερους βαθμούς. Σε περίπτωση ισοβαθμίας θα μετρήσει πρώτα το αποτέλεσμα του μεταξύ τους αγώνα και έπειτα η διαφορά τερμάτων.

Την πρώτη ημέρα του αγώνα τα σκορ διαμορφώθηκαν ως εξής:

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

ΑΧΙΛΛΕΑΣ – ΗΡΑΚΛΗΣ 2 – 5

Για την ομάδα του ΑΧΙΛΛΕΑ τα γκολ πέτυχε ο Ζαρναβέλης Θ., ενώ για τον ΗΡΑΚΛΗ ο Παναγιώτου Π.

ΤΙΤΟΡΜΟΣ – ΘΗΣΕΑΣ 2 – 7

Για τον Τίτορμο σκόραραν από ένα γκολ οι Καραγιάννης Γ. και Αλομπισάτ Σ. ενώ για τον ΘΗΣΕΑ πέντε γκολ πέτυχε ο Αϋφαντόπουλος Γ. και δύο ο Ταράσης Α.

Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ – ΑΣΤΕΡΑΣ 2 -2

Για τον ΑΤΡΟΜΗΤΟ και τα δύο γκολ πέτυχε ο Τσακανίκας Λ., ενώ για τον ΑΣΤΕΡΑ από ένα γκολ έβαλαν ο Ιωάννου Γ. και ο Μπαρμπάκης Φ..

ΔΟΞΑ – ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ 2 – 6

Ο Μαρούσης Λ. ήταν ο σκόρερ και των δύο γκολ της ΔΟΞΑΣ, ενώ για την Αναγέννηση Ο Φραγκαθούλας Ν. πέτυχε συνολικά τέσσερα γκολ και από ένα οι Καπλάνης Μ. και Μακρυκώστας Α..

Γ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

ΔΙΑΣ – ΚΡΟΝΟΣ 2 – 6

Ο Κακαρούνας Δ. πέτυχε δύο γκολ για την ομάδα του ΔΙΑ και για τον ΚΡΟΝΟ από τρία γκολ έβαλαν οι Στραβοδήμος Γ. και Φούντας Δ..

ΑΡΗΣ – ΑΠΟΛΛΩΝ 5 – 4

Οι Σιακαβέλας Η. και Τσέπας Σ. πέτυχαν από ένα γκολ και δύο ο Κατσάμπας Χ. για τη νικήτρια ομάδα, ενώ για τον ΑΠΟΛΛΩΝΑ δύο γκολ έβαλε ο Σταρακάς Ε. και από ένα οι Σερπάνος Ε, και Γαλαζούλας Θ.

Η βαθμολογία την πρώτη ημέρα του πρωταθλήματος διαμορφώθηκε ως εξής:

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

  • ΗΡΑΚΛΗΣ – 3 ΒΑΘΜΟΙ
  • ΘΗΣΕΑΣ – 3 ΒΑΘΜΟΙ
  • ΗΡΑΚΛΗΣ – 0 ΒΑΘΜΟΙ
  • ΤΙΤΟΡΜΟΣ 0 ΒΑΘΜΟΙ

Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

  • ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ – 3 ΒΑΘΜΟΙ
  • ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ – 1 ΒΑΘΜΟΙ
  • ΑΣΤΕΡΑΣ – 1 ΒΑΘΜΟΙ
  • ΔΟΞΑ – 0 ΒΑΘΜΟΙ

Γ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

  • ΚΡΟΝΟΣ – 3 ΒΑΘΜΟΙ
  • ΑΡΗΣ – 3 ΒΑΘΜΟΙ
  • ΔΙΑΣ – 0 ΒΑΘΜΟΙ
  • ΑΠΟΛΛΩΝ – 0 ΒΑΘΜΟΙ

Οι αγώνες θα συνεχιστούν την Πέμπτη 19 Απριλίου με το εξής πρόγραμμα:

Α’ Κατηγορία 

Ώρα 17:00 5X5 (Γήπεδο 2) ΑΧΙΛΛΕΑΣ – ΘΗΣΕΑΣ

Ώρα 17:00 5X5 (Γήπεδο 3) ΗΡΑΚΛΗΣ – ΤΙΤΟΡΜΟΣ

 

Β’ Κατηγορία 

Ώρα 18:00 8X8 (Γήπεδο 6) ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ

Ώρα 18:00 8X8 (Γήπεδο 2) ΑΣΤΕΡΑΣ – ΔΟΞΑ

 

Γ’ Κατηγορία 

Ώρα 19:00 8X8 (Γήπεδο 6) ΔΙΑΣ – ΑΡΗΣ

Ώρα 19:00 8X8 (Γήπεδο 2) ΚΡΟΝΟΣ – ΑΠΟΛΛΩΝ

 

Θέματα που ενδιαφέρουν

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται.