Πέμπτη, 4 Ιουνίου, 2020

Γ’ Εθνική: βαριές ήττες για ΑΕΜ και Ναυπακτιακό

Συνεχίστηκε το πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής κι αυτή την Κυριακή σε όλους τους ομίλους. Η ΑΕΜ ηττήθηκε με 3-0 στην έδρα του Θιναλιακού. Με βαρύ σκορ ηττήθηκε και ο Ναυπακτιακός από την ΑΕ Ποντίων Κοζάνης με 4-0. Δείτε όλα τα αποτελέσματα.

1ος όμιλος

Ένωση Αλεξανδρούπολης-Άρης Αβάτου 0-1
Κιλκισιακός-Πανσερραϊκός 0-5
Κεραυνός Πέρνης-Απόλλων Παραλιμνίου 2-2
Ηρακλής Ζυγού-Νέστος Χρυσούπολης 0-1
Δόξα Κάτω Καμήλας-Ορφέας Ξάνθης 6-0
Δόξα Θεολόγου-Πανδραμαϊκός 1-3

Ρεπό: Αετός Ορφανού

2ος όμιλος – 16η αγωνιστική

Αλμωπός Αριδαίας-ΑΟ Σειρήνα 3-0 α.α
Μακεδονικός-ΑΣ Αναγέννηση Γιαννιτσών 0-0
Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων Ημαθίας-ΠΑΣ Φλώρινα 2-1
ΠΟ Νέας Καλλικράτειας-Νίκη Αγκαθιάς 2-0
Εδεσσαϊκός-Θερμαϊκός 3-1
Αγροτικός Αστέρας-Αστραπή Μεσοποταμίας 3-0
Άρης Παλαιοχωρίου-Θύελλα Σαρακηνών 0-3 α.α

Ρεπό: Ποσειδώνας Μηχανιώνας

3ος όμιλος

ΑΣ Μετέωρα-ΑΟ Ποταμιάς 6-0
Διαγόρας Στεφανοβικείου-Δίας Δίου 0-1
ΑΠΟ Αταλάντη-ΑΟ Σελλάνων 2-4
ΑΕ Καρίτσας-ΓΣ Αλμυρού 0-0
Διγενής Νεοχωρίου-Πιερικός 1-3
Ατρόμητος Παλαμά-Ηρακλής Λάρισας 3-1
Οικονόμος Τσαριτσάνης-Θησέας Αγριάς 1-2

4ος όμιλος

Τηλυκράτης Λευκάδας-Μακεδονικός Φούφα 3-1
ΑΟ Ανατολής-ΑΕ Λευκίμμης 2-2
Θιναλιακός-ΑΕ Μεσολογγίου 3-0
Απόλλων Ευπαλίου-Σούλι Παραμυθιάς 0-1
ΑΕ Ποντίων Κοζάνης-Ναυπακτιακός Αστέρας 4-0
ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου-Αστέρας Ιτέας 3-0 α.α
Αναγέννηση Άρτας-ΠΑΣ Πρέβεζα 2-1

5ος όμιλος

Θύελλα Καμαρίου-Άγιοι Ανάργυροι ΑΝΑΒΟΛΗ
Άνω Μερά-Φωστήρας ΑΝΑΒΟΛΗ
Ακράτητος-Πανθηραϊκός ΑΝΑΒΟΛΗ
Εθνικός-Ερμής Κορυδαλλού 1-1
ΑΕ Μοσχάτου-Καλλιθέα 2-2
Κερατσίνι-Ηλυσιακός 1-0
Άγιος Ιερόθεος-Κηφισιά 0-1

6ος όμιλος

Ρόδος-Κόρινθος ’06 4-0
Αιολικός-ΑΟ Υπάτου 2-3
Παναρκαδικός-Θύελλα Ραφήνας 3-0
Νέα Αρτάκη-ΑΕΚ Τρίπολης 4-0
ΠΑΣ Κιθαιρών Καπαρελλίου-Μαρκό 1-2
Αήττητος Σπάτων-Αχαρναϊκός 1-0

Ρεπό: Παλληνιακός

7ος όμιλος

ΠΣ “Η Σπάρτη”-ΑΟ Τσιλιβή 3-1
ΠΑΟ Βάρδας-ΑΟ Διαβολιτσίου 2-2
Διαγόρας Βραχνεΐκων-Παναργειακός 3-0
Αστέρας Βλαχιώτη-Θύελλα Πατρών 2-1
Ολυμπιακός Ζαχάρως-Πανγυθεατικός 2-0
Ναύπλιο 2017-Πανηλειακός 2-1
ΑΠΣ Ζάκυνθος-Ερμιονίδα 0-0

8ος όμιλος – 14η αγωνιστική

Ρεθυμνιακός-Ατσαλένιος 0-1
Γιούχτας-ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ 1-0
Πανακρωτηριακός-Άγιος Νικόλαος 2-0
Πόρος-Ηρόδοτος 1-2

Ρεπό: Επισκοπή

gazzetta.gr

Θέματα που ενδιαφέρουν

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται.