Για την 23η αγωνιστική του πρωταθλήματος του 2ου Ομίλου της Β΄ Εθνικής Κατηγορίας, ο ΑΟ Αγρινίου ηττήθηκε στο κλειστό των Νέων Μουδανιών από τον Α.Σ. Ευρώπη 87 Πευκοχωρίου με σκορ 63 – 54.
Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με διψήφια διαφορά στο πρώτο ημίχρονο, με την ομάδα του Αγρινίου να μειώνει στους 9 πόντους στο τέλος του τρίτου δεκαλέπτου. Οι γηπεδούχοι διατήρησαν την υπέρ τους διαφορά στο τελευταίο δεκάλεπτο φτάνοντας στη νίκη με το τελικό 63 – 54.
Δεκάλεπτα: 22 – 8, 17 – 9, 7 – 20, 17 – 17.
Διαιτητές: Τσιρτσιμάλης – Θεοδώρου.
Α.Σ. ΕΥΡΩΠΗ 87 ΠΕΥΚΟΧΩΡΙΟΥ (Ευριπίδης Μελετιάδης): Αμπατζίδης 4(1), Τσιμπής 13(2), Λαζαρίδης, Τζουβάρας 7(1), Μαυρίδης 2, Μυλωνίδης 7(1), Κιγμέτογλου 3, Σικαλίδης 4, Θεοδωρίδης 7, Δανάκης 16(2).
VIVECHROM Α.Ο. ΑΓΡΙΝΙΟΥ (Γιάννης Διαμαντάκος): Τασόπουλος 16(2), Μπερερής 2, Κυριλής Θ. 5, Μουρατίδης 12(1), Γκρέκας 2, Κυριλής Δ. 2, Τάσσος 4, Κασαμπαλής 2, Μήτσου 7, Σταύρου, Ρέντζιος, Τάγκας 2.
Agriniowebradio.gr: Ενημέρωση και μουσική όπως θα ήθελες ν΄ακούς
Τα αποτελέσματα της 23ης αγωνιστικής:
ΓΣ Χαρίλαος Τρικούπης – Μαχητές Δόξα Πευκών 77-62
ΓΑΣ Χαλκηδόνα – Ερμής Λαγκαδάς 64-56
ΣΑ Στρατωνίου – Ίκαροι Σερρών 68-66
ΚΣ Γέφυρας – ΓΣ Φαρσάλων 78-65
Ευρώπη 87 Πευκοχωρίου – ΑΟ Αγρινίου 63-54
ΓΣ Ελιμείας – Ασπίς Ξάνθης 76-75
Τιτάνες Παλαμά – ΕΚ Καβάλας 79-93
Ρεπό ΣΑΑΚ Ανατόλια
Η Βαθμολογία (σε 23 παιχνίδια)
1.ΓΣ Χαρίλαος Τρικούπης 39 (17-5)
2.ΕΚ Καβάλα* 38 (17-4)
_________________
3.Ίκαροι Σερρών 38 (16-6)
4.Ευρώπη 87 Πευκοχωρίου* 37 (16-5)
5.ΣΑ Στρατωνιου 35 (13-9)
6.ΣΑΑΚ Ανατόλια* 34 (13-8)
7.Ερμής Λαγκαδά 34 (12-10)
8.ΓΣ Φάρσαλα 32 (10-12)
9.ΑΟ Αγρινίου* 32 (11-10)
10.Μαχητές Δόξα Πευκών 32 (10-12)
11.Γέφυρα* 29 (8-13)
12.ΓΑΣ Χαλκηδόνα 28 (6-16)
________________
13.Ασπίδα Ξάνθης* 27 (6-15)
14.ΓΣ Ελιμειας* 26 (5-16)
15.Τιτάνες Παλαμά* 22 (1-20)
*Έχουν κάνει το ρεπό τους
Επόμενη 24η Αγωνιστική – 1/4/2018
Ερμής Λαγκαδάς – ΓΣ Χαρίλαος Τρικούπης
Ίκαροι Σερρών – ΓΑΣ Χαλκηδόνα
ΓΣ Φαρσάλων – ΣΑ Στρατωνίου
ΕΚ Καβάλας – ΚΣ Γέφυρας
ΣΑΑΚ Ανατόλια – Ευρώπη 87 Πευκοχωρίου
ΑΟ Αγρινίου – ΓΣ Ελιμείας
Ασπίς Ξάνθης – Τιτάνες Παλαμά
Ρεπό Μαχητές Δόξα Πευκών