Τετάρτη, Σεπτέμβριος 18, 2019

Τα αναλυτικά αποτελέσματα στις κάλπες του Αγρινίου για τις εκλογές του Ερυθρού Σταυρού

Για πρώτη φορά στη μακρόχρονη ιστορία του ο Ελληνικός Ερυθρός Σταυρός, βάσει του νέου Καταστατικού, πραγματοποίησε την Κυριακή 31 Μαρτίου 2019 Γενική Συνέλευση, ταυτόχρονα στην Αθήνα και την Περιφέρεια, για την εκλογή 21 Τακτικών Μελών του Κεντρικού Διοικητικού Συμβουλίου του Ε.Ε.Σ. και 7 Αναπληρωματικών, την εκλογή 5μελούς Εξελεγκτικής Επιτροπής Ε.Ε.Σ., καθώς και για την εκλογή 3μελούς Επιτροπής Δεοντολογίας Ε.Ε.Σ.

Παράλληλα με τη Γενική Συνέλευση του Ε.Ε.Σ., πραγματοποιήθηκαν και Περιφερειακές Συνελεύσεις, σε όσα Τμήματα διαπιστώθηκε απαρτία, για την εκλογή 9 Μελών και 2 Αναπληρωματικών για τα Περιφερειακά Συμβούλια των Περιφερειακών Τμημάτων ανά την Επικράτεια.

Ο Ελληνικός Ερυθρός Σταυρός ευχαριστεί θερμά όλα τα Μέλη του για την αθρόα συμμετοχή τους σε αυτές τις τόσο σημαντικές εκλογές για τον Οργανισμό.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της Γενικής Συνέλευσης στις κάλπες του Αγρινίου έχουν ως εξής:

Α. ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΕΚΛΟΓΗ 21 ΤΑΚΤΙΚΩΝ ΜΕΛΩΝ ΚΔΣ/ΕΕΣ ΚΑΙ 7 ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΩΝ

ΤΑΚΤΙΚΑ ΜΕΛΗ

1 ΑΥΓΕΡΙΝΟΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ Νικολάου
2 ΜΑΜΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ Μάμα
3 ΛΙΑΓΚΑ ΠΟΛΥΞΕΝΗ (ΤΖΕΝΗ) Αθανάσιου
4 ΣΤΕΙΑΚΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ Γεωργίου
5 ΔΗΜΟΥΛΑ-ΚΙΚΙΔΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ Σωτηρίου
6 ΟΙΚΟΝΟΜΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ Βασιλείου
7 ΤΣΑΓΚΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ Νικολάου
8 ΔΕΜΟΥ ΙΩΑΝΝΑ Σταύρου
9 ΓΙΑΚΟΥΜΑΤΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ Γεράσιμου
10 ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΣ ΗΛΙΑΣ Ιωάννη
11 ΤΖΑΝΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ Χρυσοστόμου
12 ΑΛΕΞΟΠΟΥΛΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ Χρήστου
13 ΓΙΑΝΝΟΥ ΧΡΗΣΤΟΣ Παύλου
14 ΜΑΡΟΥΔΑ ΜΑΡΙΑ (ΝΤΑΝΙΕΛΛΑ) Μάριου
15 ΣΚΟΥΜΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ Χρήστου
16 ΑΣΗΜΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ Παναγιώτη
17 ΙΩΑΚΕΙΜΙΔΟΥ-ΠΑΛΙΟΥΡΑ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ Γεωργίου
18 ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΕΝΗ Αποστόλου
19 ΤΕΝΤΟΜΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ Σοφοκλή
20 ΜΑΡΚΟΥΪΖΟΣ ΗΡΑΚΛΗΣ Σάββα
21 ΑΛΜΠΑΝΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ Ανδρέα

ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΑ ΜΕΛΗ

22 ΔΡΟΣΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ Σπυρίδωνα
23 ΛΟΥΡΜΠΑΣ ΣΤΑΜΑΤΙΟΣ Νικολάου
24 ΦΑΡΜΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ-ΝΙΚΟΔΗΜΟΣ Κωνσταντίνου
25 ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ Ιωάννη
26 ΠΥΡΓΑΚΗΣ ΒΛΑΣΙΟΣ Νικολάου
27 ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ Αστέριου
28 ΚΑΫΜΕΝΑΚΗΣ ΦΩΤΙΟΣ Αναστασίου

Β. ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΕΚΛΟΓΗ 5 ΜΕΛΩΝ ΕΞΕΛΕΓΚΤΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ

1. ΔΑΦΝΗ ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ Ευάγγελου
2. ΣΤΑΜΑΤΗ ΕΛΕΝΗ-ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ Νικολάου
3. ΚΟΜΝΗΝΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ Άγγελου
4. ΚΑΤΣΑΦΑΔΟΥ – ΣΤΑΤΗΡΗ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ Λυκούργου
5. ΡΩΜΑΙΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ Γεωργίου

Γ. ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΕΚΛΟΓΗ 3 ΜΕΛΩΝ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ ΔΕΟΝΤΟΛΟΓΙΑΣ

1. ΔΡΥ ΕΛΕΝΗ Νικολάου
2. ΠΑΛΥΒΟΥ ΙΩΑΝΝΑ Παναγιώτη
3. ΦΡΑΓΚΟΥΛΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ Μιχαήλ

Θέματα που ενδιαφέρουν

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται.