Κυριακή, Οκτώβριος 20, 2019

Οι υποψήφιοι στις εσωκομματικές κάλπες της ΝΔ

grafeia_nd22_473_355 Στην τελική ευθεία για τις εσωκομματικές εκλογές που αποτελούν σταθμό για το Εθνικό Τακτικό Συνέδριο βρίσκονται οι κομματικές οργανώσεις της Νέας Δημοκρατίας και στην Αιτωλοακαρνανία καθώς την Κυριακή 3 Απριλίου και από ώρες 10.00-19.00 τα μέλη του κόμματος θα ψηφίσουν για αντιπροσώπους (συνέδρους) των νομαρχιακών οργανώσεων στο 10ο τακτικό εθνικό συνέδριο, προέδρους δημοτικών τοπικών οργανώσεων και μελών δημοτικών τοπικών επιτροπών και υπευθύνους θεματικών τομέων δράσης της νομαρχιακής οργάνωσης. Οι υποψηφιότητες ακόμη ωστόσο δεν ανακοινώθηκαν επισήμως ωστόσο σύμφωνα με πληροφορίες που συνέλεξε το agrinionews.gr :

Για τις 25 θέσεις ανδρών συνέδρων υποψηφιότητα κατέθεσαν οι εξής: Μπελέκος Γιάννης, Σωτηρακόπουλος Γιώργος, Καμινάρης Σπύρος, Παπανικολάου Άγγελος, Ροΐδης Γεώργιος, Γρηγορόπουλος Γιάννης, Ανδριόπουλος Γιάννης, Αγραφιώτης Γιώργος, Διαμαντόπουλος Χρήστος, Παπαγεωργίου Νικόλαος, Καλογέρης Βασίλειος, Πολυθοδωράκης Αλέξανδρος, Πασίσης Ανδρέας, Καλαβρουζιώτης Ζαχαρίας, Μπουρδούνης Γιάννης, Γκούβας Σπύρος, Μαζαράκης Γιάννης, Ναούμης Νίκος, Κολοσιώνης Κώστας, Κότσαλος Ανδρέας, Γούδας Μιχάλης, Σταυρόπουλος Άγγελος, Πετροτζόγλης  Νικόλαος, Τσιρώνης Κώστας, Νικολάου Δημήτριος, Βραχωρίτης Κων/νος, Τσάμης Δημήτρης, Μαγγίνας Ανδρέας, Μπόνης Γρηγόρης, Τζεφρυός Βασίλης, Μαλαβέτας Δημήτριος, Νίκου Αθανάσιος, Φραίμης Αλέξανδρος,  Tσιαβίκος Κωνσταντίνος, Τηλεμάχου Χρήστος,

Για τις εννέα θέσεις γυναικών συνέδρων υποψήφιες είναι οι :Mάτσικα Παπανικολάου Ελένη , Σταθοπούλου Μαρία, Φερεντίνου Μαρία, Μαργέτη-Λουκοπούλου Σπυριδούλα, Χρύσα Σκούφη Αθηνά., Τσόλκα Αλεξάνδρα, Τζαμαλή Δήμητρα, Σταράμου Σταυρούλα και Νικολοπούλου Φωτεινή (Φαίη).

Υποψήφιοι για τις 10 θέσεις υπευθύνων θεματικών τομέων δράσης της ΝΟΔΕ είναι οι: Κωνσταντακόπουλος Δημήτρης, Φαρμάκης Γιάννης, Μαυρέλης Απόστολος, Πασιόπουλος Κωνσταντίνος, Παππά Σταματία, Σταματάτος Λάμπρος, Κολοσιώνης Κων/νος,  Καρδακάς  Βασίλης, Αδάμης Σπύρος, Τσάμης Δημήτρης, Καλαμάκης Χρήστος, Νικολοπούλου Φωτεινή, Αγραφιώτης Γιώργος, Ψυλλιάς Παναγιώτης, Μπουσμουρέλης Δημήτριος, Λουκάς Επαμεινώνδας.

Υποψήφιοι στη Δημοτική Οργάνωση Αγρινίου για πρόεδροι  της ΔΗΜ.ΤΟ. είναι οι Τσιλιμέκης Θεόδωρος και Στούπας Παναγιώτης. Υποψήφιοι για τις 21 θέσεις των μελών της Δημοτικής Τοπικής Επιτροπής είναι οι  Τσιόβολος Ευάγγελος, Μαραγκός Γεράσιμος, Πάνου Γεωργία, Γιώτης Αθανάσιος, Καλαντζής Αθανάσιος, Ξενίδης Χρήστος, Τσούφης Ανδρέας, Πολύζος Αθανάσιος, Τζελτζέ Λαμπρινή, Τριανταφύλλης Σπυρίδων, Κροκίδας Δημήτριος, Πολυχρόνης Παναγιώτης Παπανίκος Γεώργιος, Τσιαμάκης Κωνσταντίνος, Κοτούμπας Ηλίας, Ζησιμοπούλου Δήμητρα, Τραγουλιάς Φώτης, Κανιώτης Θωμάς,  Κάππας Αθανάσιος, Μπούρδος Λουκάς, Μπεσίνης Θωμάς, Γραμμένου Αφροδίτη, Τσακαλογιάννη Κωνσταντίνα, Πατσιαλού Σοφία, Βούλγαρη Αμαλία, Μουρτζιάπη Γεωργία, Ρόμπολας Παναγιώτης, Μαυραγάνη Ιωάννα-Βαρβάρα, Κουμάσης Παναγιώτης, Κοντονάσιου Δήμητρα, Γρίβας Βασίλης, Ράπτης Γιάννης,

Για τη Δημοτική Οργάνωση Μεσολογγίου οι υποψήφιοι πρόεδροι είναι οι Μυλωνάς Παναγιώτης και Κότσης Βασίλειος και υποψήφια μέλη της Δημοτικής Τοπικής Επιτροπής οι Καλαμάκης Ανδρέας, Γούργαρη -Θεοδωράκη Ανδρέας, Καμινάρης Σπύρος, Σαρδέλη Αθανασία, Τσίγκας Γεώργιος, Καζαντζή Αγγελική, Μαργέτη Σπυριδούλα, Βασιλείου Αναστάσιος, Πασπαλιάρης Ιωάννης, Μαζαράκης Παναγιώτης, Πεπονούλας Νίκος, Κότσαλος Σπύρος.

Για τη Δημοτική Τοπική Οργάνωση Ναυπάκτου υποψήφιοι είναι οι Γιαβρούτας Γρηγόριος, Τσερπέλης Νικόλαος και Χρύσα – Σκουρη Αθηνά. Υποψήφια μέλη της Δημοτικής Τοπικής Επιτροπής είναι οι Κανέλλη Φιλάνθη, Ασημακόπουλος Γεώργιος, Βενέτος Δημήτρης, Καλαβρουζιώτης Ζαχαρίας, Αδάμης Λάμπρος, Αράχωβας Νικόλαος, Βλαντής Αντώνιος, Ζησιμόπουλος Θωμάς, Νικολάου Δημήτριος, Πολυθοδωράκης Αλέξανδρος, Αναστασόπουλος Γεώργιος, Κουσαρίδα Δήμητρα – Νεκταρία, Μανίκας Χρήστος, Αναγνοπούλου Σοφία, Βαλμάς Θεοφάνης, Σταμάτη Παρασκευή, Μίχος Γεώργιος, Λουκόπουλος Αριστείδης, Πλούμης Κωνσταντίνος, Κυρίτση Βασιλική, Παπαθεοδώρου Γιάννης, Τσιαβίκος Κων/νος, Βασιλόπουλος Δημήτρης, Μπέκος Αντώνης.

Για τη δημοτική οργάνωση Αμφιλοχίας υποψήφιοι πρόεδροι είναι οι  Δράκος- Γαλάνης Γεώργιος και Χούτας Γεώργιος και υποψήφια μέλη της Δημοτικής Τοπικής Επιτροπής οι  Βανάκας Νίκος, Γαϊτανα Πηνελόπη, Ροΐδης Γεώργιος,  Μανώλης Αθανάσιος, Καραδήμας Γιάννης, Αποστολάκης Γιάννης, Κατσικοκέρης Θόδωρος, Χούτας Γιάννης, Καρακώστας Δημήτρης, Δράκου Ειρήνη, Κρίκας Γεώργιος, Κικης Κων/νος, Παπανίκος Βασίλειος, Ντρούτση Ζωή,Δόνου Ειρήνη .

Για τη δημοτική οργάνωση Ξηρομέρου υποψήφιος πρόεδρος είναι ο Παναγιώτης Διαμάντης και υποψήφια μέλη της Δημοτικής Τοπικής Επιτροπής οι Αργύρης Σταύρος, Τσόμπος Κωνσταντίνος ,Τριάντης Ιωάννης , Σκέντος Διονύσιος, Φλωρόπουλος Ιωάννης, Γερόλυμος Σωτήρης, Λιβάνη Ελένη,Τσόμπου Άρτεμις, Ζορμπάς Ιωάννης, Διαμάντης Παναγιώτης, Τζογάνης Νικόλαος.

Για τη δημοτική οργάνωση Ακτίου- Βόνιτσας υποψήφιος πρόεδρος είναι ο Κωνσταντίνος Ζαχαράκης και υποψήφια μέλη της Δημοτικής Τοπικής Επιτροπής οι Καπότης Σταύρος, Πατσούρας Χρήστος, Γεροθανάσης Βασίλειος, Μοίρα Ελένη, Ζαχαράκη Μαρία, Αυφαντής Γεώργιος, Φούντογλου Ανδρέας, Αλεξάκης Επαμεινώνδας, Αχαριάτη Χαρούλα, Λίβας Αναστάσιος, Σαλαγιάννης Αθανάσιος.

Για τη δημοτική οργάνωση Θέρμου υποψήφιος πρόεδρος είναι ο Κοντογιάννης Γεώργιος και υποψήφια μέλη της  Δημοτικής Τοπικής Επιτροπής οι Μπέσσας Βασίλειος, Βέλλιος Παναγιώτης, Ελευθεριανός Γεώργιος, Παπαθανασόπουλος Κων/νος, Δημητρακάκης Χρήστος, Γρομητσάρης Χρήστος, Δημάκης Βασίλειος, Ρασούλη Γεωργία και Σακούλη Πολυνίκη.

 

Θέματα που ενδιαφέρουν

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται.