Κυριακή, 19/08/2018

Παπακαμμένου Φροντιστήρια Αγγλικών τέντες μπινιάρος
PRAKTIKA Κρέατα ΑΥΦΑΝΤΗΣ Olonmas Φαρμακείο

Νέος Αμφίλοχος: Δεύτερη θέση και πολλές υποσχέσεις για το μέλλον!

neos_amfilochos_panlefkadios-55-650x433

Ισοπαλία (2-2) στην 26η και τελευταία αγωνιστική του πρωταθλήματος, για τον Νέο Αμφίλοχο και τον Πανλευκάδιο, σε παιχνίδι χωρίς βαθμολογικό ενδιαφέρον.  Το σκορ άνοιξε μόλις στο 5′ ο Κολοβός για να ισοφαρίσει ο νέος Αμφίλοχος στο 12‘ με τον Τσιούνη και να προηγηθεί στο 26‘ με τον Κοκώνη με κεφαλιά. Στο 38′ ο Δημητρίου ισοφάρισε μαι έκανε το τελικό 2-2. Είναι μόλις η δεύτερη ισοπαλία της ομάδας της Αμφιλοχίας την σεζόν 2017/18 που ας σημειωθεί και τις δύο πετυχαίνει με αντίπαλο τον Πανλευκάδιο! Λαμπρή η φετινή χρονιά για το Νέο Αμφίλοχο, που τερματίζει δεύτερος και κυριολεκτικά στο νήμα δεν καταφέρνει να συμμετάσχει στα μπαράζ ανόδου για τη Β΄ Εθνική. Ενδεικτικό της εξαιρετικής του πορείας, οι περισσότερες νίκες που πετυχαίνει (15) μαζί με τον Τηλυκράτη, με μόλις δύο ισοπαλίες, διαθέτοντας την καλύτερη επίθεση του πρωταθλήματος.

Συνθέσεις :

Νέος Αμφίλοχος: Ρόκκος, Χρηστογιάννης, Καλοκαίρης, Κοκώνης, Ρεπετσάς, Μαλής, Τσιούνης, Λαγοπάτης, Τόσκα, Νάκος, Κούσης.
Πανλευκάδιος: Καραπιπέρης, Κοκόλης, Βλάχος, Γουριώτης, Perez Morales, Kacoli, Δημητρίου, Κολοβός, Μουρεχίδης, Καρέλης, Κολαγκι.

Γ’ Εθνική: Ποιοι πάνε στα μπαράζ ανόδου και ποιοι υποβιβάζονται
Η κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής ολοκλήρωθηκε και ξεκαθάρισε το τοπίο για την άνοδο και τους υποβιβασμούς
Συγκεντρώσαμε και σας παρουσιάζουμε ποιες ομάδες κατετάγησαν πρώτες σε κάθε έναν από τους οχτώ ομίλους, αλλά και ποιες υποβιβάζονται στα τοπικά πρωταθλήματα.
Υπενθυμίζουμε πως ο πρώτος κάθε ομίλου θα συμμετάσχει σε ένα μίνι πρωτάθλημα, από το οποίο θα αναδειχθούν οι ομάδες που θα προβιβαστούν στη Football League.

1ος όμιλος:
Μπαράζ ανόδου: Απόλλων Παραλιμνίου
Υποβιβασμός: ΑΕ Διδυμοτείχου, Μέγας Αλέξανδρος Ξηροποτάμου, Δόξα Προσκυνητών, Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου, Μέγας Αλέξανδρος Καρπερής

2ος όμιλος:
Μπαράζ ανόδου: Ηρακλής
Υποβιβασμός: Νάουσα, Κιλκισιακός, ΑΟ Καρδίας, ΑΕ Καρίτσας, Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων, Φίλιππος Αλεξάνδρειας, Καμπανιακός

3ος όμιλος:
Μπαράζ ανόδου: Τηλυκράτης
Υποβιβασμός: ΑΕΠ Καραγιαννίων, Εθνικός Φιλιππιάδας, Πανλευκάδιος, Σκουφάς Κομποτίου, Αστέρας Παραποτάμου, Καστοριά

4ος όμιλος:
Μπαράζ ανόδου: ΝΠΣ Βόλος
Υποβιβασμός: Ρήγας Φεραίος, Θήβα, Διγενής Νεοχωρίου, Αχιλλέας Φαρσάλων, Οπούντιος Μαρτίνου, ΑΠΟΚ Βελούχι

5ος όμιλος:
Μπαράζ ανόδου: Αστέρας Αμαλιάδας
Υποβιβασμός: Αχαϊκή, Ζάκυνθος, Τσικλητήρας Πύλου, Παλληξουριακός, Λεωνίδιο

6ος όμιλος:
Μπαράζ ανόδου: Εθνικός Πειραιά
Υποβιβασμός: Ρόδος, Λουτράκι, Πέλοπας Κιάτου, Ζευγολατιό

7ος όμιλος:
Μπαράζ ανόδου: Αήττητος Σπάτων
Υποβιβασμός: Διαγόρας Αγίας Παρασκευής, Ερμής Κιβερίου, Τριγλία Ραφήνας, Ταμυναϊκός

8ος όμιλος:
Μπαράζ ανόδου: Ηρόδοτος
Υποβιβασμός: Φωστήρας, Κηφισιά, ΑΕ Μυλοποτάμου, Ερμής Ζωνιανών

http://e-maistros.gr

Διαβάστε επίσης

Facebook comments:

Σχολίασέ το

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται.