Πέμπτη, Ιανουάριος 24, 2019

Oι λίστες των κομμάτων στην Αιτωλοακαρνανία

kalpes
Οι λίστες των ψηφοδελτίων Αιτωλοακαρνανίας των κομμάτων για τις εκλογές της 20ης Σεπτεμβρίου, βάσει των επίσημων ανακοινώσεων:

ΣΥΡΙΖΑ

1 Βαρεμένος Γεώργιος
2 Τριανταφύλλου Μαρία
3 Δούρος Δημήτριος
4 Ζαβογιάννη Ηρώ
5 Παπαγεωργίου Παυσανίας-Ανδρεας
6 Ζέρης Παντελής
7 Καραγιώργου Μαργαρίτα
8 Βασιλείου Γιώργος
9 Κοντονάσιος Σωτηριος

ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ

1.Μάριος Σαλμάς
2.Κων/νος Καραγκούνης
3.Γεωργία Μπόκα
4.Χρήστος Παΐσιος
5.Δημήτρης Μπαλαμπάνης
6.Σοφία Ανδρίκουλα
7.Μαρία Φωκά
8.Παρασκευή Κατσιώπη
9.Ελισάβετ Λίτου

ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ

1 Μπαρμπαρούσης Κωνσταντίνος
2 Γιολδάση Νίκη
3 Τσώλου  Αθηνά
4 Βασκαντήρας Κωνσταντίνος
5 Κοτσαντώνης Ευάγγελος
6  Ψυχογιός Γεώργιος

ΤΟ ΠΟΤΑΜΙ

1  Νίκη Φούντα
2 Χριστίνα Φούντζουλα
3 Αλέξανδρος Τσίπρας
4 Βασιλική Αγγέλη
5 Γεωργία Αναστασοπούλου
6 Εύη Αθηναίου
7 Πέτρος Φακος
8 Ιουλία Μενεδάκου

ΚΚΕ

1 Νίκος Μωραΐτης
2 Βασίλης Νικάκης
3 Σπύρος Κοτοπούλης
4 Δημήτρης Δήμας
5 Γεωργία Μυλωνά
6 Βασιλική Κρίκου
7 Μιχαήλ Κατσιγιάννης
8 Ειρήνη Κωνσταντοπούλου
9  Παναγιώτης Σταθελάκης

ANEΞΑΡΤΗΤΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ

1 Θύμιος Δρόσος
2 Γιώργος Σταθόπουλος
3 Παναγιώτης Μιχαλάτος
4. Βαγγέλης Παπαγεωργίου
5 Δήμητρα  Αλεξανδροπούλου
6 Ουρανία Μπούρχα
7 Σπυριδούλα Καραγεωργίου
8 Διογένης Παπαδόπουλος
9 Συμεών Γκοργκόλης

ΠΑΣΟΚ 

1 Κωνσταντόπουλος Δημήτριος
2 Αντωνόπουλος Βασίλειος
3 Ροκοφύλλου Άννα
4 Αναγνωστόπουλος Ιωάννης
5 Τζαμαλής Γρηγόριος
6 Χριστογιάννης Γεώργιος
7 Αγγελόπουλος Αντώνιος
8 Μπουμπούλη Παναγιώτα
9 Ρούση – Ντζιμάνη Αγγελική

ΛΑΪΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ

1 Γιάννης Κολοβός
2 Θανάσης Γαλατάς
3 Βαλάντη Ευπατρίδη
4 Ηλίας Γεωργαλής
5 Παναγιώτα Πολιτοπούλου
6 Δημήτρης Καζάκος
7 Ελένη Σκανδάλου
8 Γιώργος Κωλέτσης
9 Κωνσταντίνος Κούστας

ENΩΣΗ ΚΕΝΤΡΩΩΝ

1.Σκέντζος Γεώργιος
2.Δημάκης Δημήτριος
3.Τσουκνίδας Γεώργιος
4.Τηλεμάχου Ελευθέριος
5.Πάτρα Καλομοίρα
6.Κολοζάκης Παναγιώτης
7.Παπαθανάσης Ιωάννης
8.Ξανθοπούλου Γεωργία
9.Γρηγορόπουλος Ιωάννης

ΑΝΤΑΡΣΥΑ

1 Αυζώτης Νικόλαος
2 Θανασούλας Δημήτριος
3 Κοκκινοβασίλης Πολυδεύκης
4 Σταθόπουλος Γρηγόριος
5 Σταμάτη Ευδοκία
6 Τσιακανίκας Σοφοκλής
7 Τσώλη Ελένη – Άννα.

ΕΝΙΑΙΟ ΠΑΛΛΑΪΚΟ ΜΕΤΩΠΟ (ΕΠΑΜ)

1 Βάσσης Βασίλειος
2 Ράμμου Φωτεινή

Ο.Κ.Δ.Ε.

1. Παπαγιάννης Ιωάννης

ΚΚΕ(μ-λ)& Μ-Λ ΚΚΕ  

1. Βλάχος Γαβριήλ
2. Ντέκας Νικόλαος
3. Τσώλη Νικολέτα

ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΞΑΝΑ!

1. Οικονόμου Αναστασία

Θέματα που ενδιαφέρουν

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται.