Οι λίστες των ψηφοδελτίων Αιτωλοακαρνανίας των κομμάτων για τις εκλογές της 20ης Σεπτεμβρίου, βάσει των επίσημων ανακοινώσεων:
ΣΥΡΙΖΑ
1 Βαρεμένος Γεώργιος
2 Τριανταφύλλου Μαρία
3 Δούρος Δημήτριος
4 Ζαβογιάννη Ηρώ
5 Παπαγεωργίου Παυσανίας-Ανδρεας
6 Ζέρης Παντελής
7 Καραγιώργου Μαργαρίτα
8 Βασιλείου Γιώργος
9 Κοντονάσιος Σωτηριος
ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ
1.Μάριος Σαλμάς
2.Κων/νος Καραγκούνης
3.Γεωργία Μπόκα
4.Χρήστος Παΐσιος
5.Δημήτρης Μπαλαμπάνης
6.Σοφία Ανδρίκουλα
7.Μαρία Φωκά
8.Παρασκευή Κατσιώπη
9.Ελισάβετ Λίτου
ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ
1 Μπαρμπαρούσης Κωνσταντίνος
2 Γιολδάση Νίκη
3 Τσώλου Αθηνά
4 Βασκαντήρας Κωνσταντίνος
5 Κοτσαντώνης Ευάγγελος
6 Ψυχογιός Γεώργιος
ΤΟ ΠΟΤΑΜΙ
1 Νίκη Φούντα
2 Χριστίνα Φούντζουλα
3 Αλέξανδρος Τσίπρας
4 Βασιλική Αγγέλη
5 Γεωργία Αναστασοπούλου
6 Εύη Αθηναίου
7 Πέτρος Φακος
8 Ιουλία Μενεδάκου
ΚΚΕ
1 Νίκος Μωραΐτης
2 Βασίλης Νικάκης
3 Σπύρος Κοτοπούλης
4 Δημήτρης Δήμας
5 Γεωργία Μυλωνά
6 Βασιλική Κρίκου
7 Μιχαήλ Κατσιγιάννης
8 Ειρήνη Κωνσταντοπούλου
9 Παναγιώτης Σταθελάκης
ANEΞΑΡΤΗΤΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ
1 Θύμιος Δρόσος
2 Γιώργος Σταθόπουλος
3 Παναγιώτης Μιχαλάτος
4. Βαγγέλης Παπαγεωργίου
5 Δήμητρα Αλεξανδροπούλου
6 Ουρανία Μπούρχα
7 Σπυριδούλα Καραγεωργίου
8 Διογένης Παπαδόπουλος
9 Συμεών Γκοργκόλης
ΠΑΣΟΚ
1 Κωνσταντόπουλος Δημήτριος
2 Αντωνόπουλος Βασίλειος
3 Ροκοφύλλου Άννα
4 Αναγνωστόπουλος Ιωάννης
5 Τζαμαλής Γρηγόριος
6 Χριστογιάννης Γεώργιος
7 Αγγελόπουλος Αντώνιος
8 Μπουμπούλη Παναγιώτα
9 Ρούση – Ντζιμάνη Αγγελική
ΛΑΪΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ
1 Γιάννης Κολοβός
2 Θανάσης Γαλατάς
3 Βαλάντη Ευπατρίδη
4 Ηλίας Γεωργαλής
5 Παναγιώτα Πολιτοπούλου
6 Δημήτρης Καζάκος
7 Ελένη Σκανδάλου
8 Γιώργος Κωλέτσης
9 Κωνσταντίνος Κούστας
ENΩΣΗ ΚΕΝΤΡΩΩΝ
1.Σκέντζος Γεώργιος
2.Δημάκης Δημήτριος
3.Τσουκνίδας Γεώργιος
4.Τηλεμάχου Ελευθέριος
5.Πάτρα Καλομοίρα
6.Κολοζάκης Παναγιώτης
7.Παπαθανάσης Ιωάννης
8.Ξανθοπούλου Γεωργία
9.Γρηγορόπουλος Ιωάννης
ΑΝΤΑΡΣΥΑ
1 Αυζώτης Νικόλαος
2 Θανασούλας Δημήτριος
3 Κοκκινοβασίλης Πολυδεύκης
4 Σταθόπουλος Γρηγόριος
5 Σταμάτη Ευδοκία
6 Τσιακανίκας Σοφοκλής
7 Τσώλη Ελένη – Άννα.
ΕΝΙΑΙΟ ΠΑΛΛΑΪΚΟ ΜΕΤΩΠΟ (ΕΠΑΜ)
1 Βάσσης Βασίλειος
2 Ράμμου Φωτεινή
Ο.Κ.Δ.Ε.
1. Παπαγιάννης Ιωάννης
ΚΚΕ(μ-λ)& Μ-Λ ΚΚΕ
1. Βλάχος Γαβριήλ
2. Ντέκας Νικόλαος
3. Τσώλη Νικολέτα
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΞΑΝΑ!
1. Οικονόμου Αναστασία