Ο Αλέξανδρος Κατσικογιάννης του συνδέσμου Ηπείρου ορίστηκε από την ΚΕΔ να σφυρίξει την αναμέτρηση μεταξύ Ξάνθης και Παναιτωλικού για την 25η αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Superleague. Από εκεί και πέρα, ο Γιώργος Κομίνης από την Θεσπρωτία ορίστηκε να διευθύνει το ντέρμπι του ΠΑΟΚ με την ΑΕΚ στην Τούμπα.
Το ντέρμπι κορυφής των δύο «Δικεφάλων» είναι αυτό που συγκεντρώνει την προσοχή σ’ αυτή την στροφή του ελληνικού πρωταθλήματος και η ΚΕΔ ανακοίνωσε την Τετάρτη (7/3) τους «εκλεκτούς» της, με τον Γιώργο Κομίνη να είναι ο «άρχων» του αγώνα.
Ο Έλληνας ρέφερι θα έχει βοηθούς του τους Αλεξέα και Ποντίκη από την Μεσσηνία και Πρέβεζα, αντίστοιχα. Τέταρτος ορίστηκε ο Στυλιαράς και παρατηρητής θα είναι ο Καλαθένος από τα Δωδεκάνησα.
Το ματς του Ολυμπιακού με τον Πλατανιά στα Χανιά θα διευθύνει ο Γιώργος Τζοβάρας από την Φθιώτιδα, ο Μανώλης Σκουλάς από την Θεσσαλία θα είναι στο ματς του Παναθηναϊκού με τον Αστέρα Τρίπολης, ενώ το αθηναϊκό ντέρμπι του Πανιώνιου με τον Ατρόμητο θα το «σφυρίξει» ο Αριστείδης Βάτσιος από την Δυτική Αττική.
Agriniowebradio.gr: Ενημέρωση και μουσική όπως θα ήθελες ν΄ακούς
Συνοπτικά, οι διαιτητές της 25ης αγωνιστικής:
Σάββατο 10 Μαρτίου
15:00 ΑΕΛ – Κέρκυρα
Διαιτητής: Θάνος (Γρεβενών)
Βοηθοί: Ευθυμιάδης (Πιερίας), Σίπκας (Πέλλας)
4ος: Κουμπαράκης (Θράκης)
17:15 Πανιώνιος – Ατρόμητος
Διαιτητής: Βάτσιος (Δυτ. Αττικής)
Βοηθοί: Κουράκης (Ηρακλείου), Φωτόπουλος (Αθηνών)
4ος: Παπαπέτρου (Αθηνών)
19:30 Παναθηναϊκός – Αστέρας Τρίπολης
Διαιτητής: Σκουλάς (Θεσσαλίας)
Βοηθοί: Μπουξμπάουμ (Αν. Αττικής), Νικολαΐδης (Μακεδονίας)
4ος: Τσαμούρης (Πειραιά)
Κυριακή 11 Μαρτίου
15:00 Πλατανιάς – Ολυμπιακός
Διαιτητής: Τζοβάρας (Φθιώτιδας)
Βοηθοί: Βεργέτης (Αρκαδίας), Πυλαρινός (Ζακύνθου)
4ος: Λάμπρου (Ευβοίας)
17:15 Ξάνθη – Παναιτωλικός
Διαιτητής: Κατσικογιάννης (Ηπείρου)
Βοηθοί: Τάτσης, Πασχάλης (Ηπείρου)
4ος: Σέζος (Κιλκίς)
17:15 Λαμία – Λεβαδειακός
Διαιτητής: Τζήλος (Λάρισας)
Βοηθοί: Κουρομπύλια (Δυτ. Αττικής), Γρεβένης (Χαλκιδικής)
4ος: Καραντώνης (Ημαθίας)
19:30 ΠΑΟΚ – ΑΕΚ
Διαιτητής: Κομίνης (Θεσπρωτίας)
Βοηθοί: Αλεξέας (Μεσσηνίας), Ποντίκης (Πρέβεζας)
4ος: Στυλιάρας (Αιτωλοακαρνανίας)
Δευτέρα 12 Μαρτίου
19:30 ΠΑΣ Γιάννινα – Απόλλων Σμύρνης
Διαιτητής: Παπαδόπουλος (Μακεδονίας)
Βοηθοί: Δημητριάδης (Μακεδονίας), Κελαζόγλου (Χαλκιδικής)
4ος: Κουτσιαύτης (Άρτας)
Πηγή: onsports.gr