Τετάρτη, Νοέμβριος 13, 2019

Τα αποτελέσματα της σταυροδοσίας για την αντιπροσωπεία του ΤΕΕ Αιτωλοακαρνανίας

Η Δημοκρατική Κίνηση Μηχανικών (ΔΚΜ) ήταν η μεγάλη νικήτρια στις εκλογές του ΤΕΕ τόσο σε πανελλαδικό επίπεδο όσο και στην Αιτωλοακαρνανία.

Σύμφωνα με τα ανεπίσημα αποτελέσματα, η ΔΚΜ εκλέγει 22 έδρες στην 37μελή αντιπροσωπεία του περιφερειακού τμήματος, 11 η Κίνηση Μηχανικών και 4 έδρες εκλέγει η Δημοκρατική Πανεπιστημονική Κίνηση.

Αναλυτικά τα συγκεντρωτικά αποτελέσματα και η σταυροδοσία στα τρία εκλογικά τμήματα του Νομού:   

Ψηφίσαντες:576
Έγκυρα 567
Άκυρα:7-Λευκά 2
ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ [Δ.Κ.Μ.] – ΣΥΝΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΙ 337
ΚΙΝΗΣΗ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ Ν. ΑΙΤΩΛΟΑΚΑΡΝΑΝΙΑΣ 171
ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ 59

ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ [Δ.Κ.Μ.] – ΣΥΝΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΙ
1 ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ Αθανάσιος Κ. 27
2 ΑΛΕΞΟΠΟΥΛΟΣ Χριστόφορος Π. 124
3 ΑΡΓΙΑΔΙΤΗ Ιωάννα Γ. 131
4 ΒΕΛΛΙΟΣ Ιωάννης Α. 76
5 ΓΑΒΡΙΗΛΙΔΗΣ Δημήτριος Μ. 23
6 ΓΕΩΡΓΟΥΛΟΠΟΥΛΟΣ Ηλίας Λ. 65
7 ΔΗΜΗΤΡΟΓΙΑΝΝΗΣ Θεοφάνης Δ. 40
8 ΖΑΝΤΕΣ Παναγιώτης Θ. 62
9 ΗΓΟΥΜΕΝΟΣ Κωνσταντίνος Ν. 81
10 ΚΑΚΟΣ Σπυρίδων Χ. 40
11 ΚΑΝΑΤΑΣ Δημήτριος Ι. 125
12 ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ Βασίλειος Σ. 26
13 ΚΑΤΣΑΚΙΩΡΗ Αλεξία Γ. 65
14 ΚΑΤΣΟΥΠΗ Βαλεντίνα Α. 59
15 ΚΕΡΑΣΙΩΤΗΣ Αθανάσιος Χ. 23
16 ΚΟΥΣΚΟΥΝΗΣ Νικόλαος Θ. 67
17 ΛΙΑΝΟΣ Λάμπρος Π. 33
18 ΛΥΡΟΣ Επαμεινώνδας Α. 128
19 ΜΑΚΡΥΠΟΥΛΙΑΣ Χρήστος Μ. 54
20 ΜΠΛΕΤΣΑΣ Στυλιανός Σ. 202
21 ΝΙΚΟΛΑΚΟΠΟΥΛΟΣ Γεώργιος Ν. 104
22 ΝΤΟΚΑ Ροδόπη-Ήριννα Σ. 26
23 ΠΑΛΙΟΥ-ΛΙΑΡΟΥ Ευανθία-Χριστιάνα Ν. 100
24 ΠΑΝΔΡΕΜΕΝΟΣ Παναγιώτης Α. 45
25 ΠΑΝΤΕΛΗΣ Φώτιος Γ. 44
26 ΠΑΠΑΒΑΣΙΛΕΙΟΥ Αριστείδης Σ. 54
27 ΠΑΠΑΘΑΝΑΣΙΟΥ Κωνσταντίνος Ι. 108
28 ΠΕΛΕΚΗΣ Νικόλαος Κ. 20
29 ΣΑΛΜΑΣ Κωνσταντίνος Σ. 21
30 ΣΙΑΣΟΣ Γεράσιμος Ι. 37
31 ΣΩΤΗΡΙΟΥ Νικόλαος Κ. 25
32 ΤΣΕΡΠΕΛΗΣ Νικόλαος Ε. 89
33 ΤΣΙΑΜΑΚΗΣ Δημήτριος Α. 34
34 ΤΣΙΜΠΟΥΚΑΣ Σπυρίδων Α. 23
35 ΧΟΥΣΗΣ Θεόδωρος Κ. 113
36 ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ Χρήστος Α. 82
37 ΨΥΛΛΙΑΣ Παναγιώτης Δ. 141

ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ
1 ΒΙΤΣΑΣ Νικόλαος Δ. 14
2 ΓΑΡΔΙΚΗΣ Δημήτριος Β. 15
3 ΓΟΥΝΑΡΗΣ Απόστολος Σ. 18
4 ΚΑΡΑΪΣΚΟΥ Θεοδώρα Χ. 4
5 ΚΟΥΦΟΣ Βασίλειος Ν. 11
6 ΜΑΛΛΙΝΑΣ Δημήτριος Ι. 8
7 ΜΠΕΚΙΑΡΗΣ Νικόλαος Γ. 6
8 ΜΠΟΥΚΑΣ Αλέξανδρος Π. 5
9 ΝΑΤΗΣ Χρήστος Ι. 28
10 ΞΟΥΡΙΔΑΣ Δημήτριος Κ. 22
11 ΠΑΝΟΥΚΛΙΑΣ Ιπποκράτης Π. 16
12 ΠΑΠΑΓΑΛΑΝΗΣ Γεώργιος Δ. 9
13 ΠΑΠΑΤΣΩΡΗΣ Ιωάννης Α. 8
14 ΣΤΑΜΑΤΑΤΟΣ Σπυρίδων Δ. 5
15 ΣΤΑΜΟΥ Ιουλία Π. 7
16 ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΑΚΟΣ Παναγιώτης Ν. 22
17 ΤΣΑΓΓΟΥΡΝΟΣ Γρηγόριος Β. 13

ΚΙΝΗΣΗ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ Ν. ΑΙΤΩΛΟΑΚΑΡΝΑΝΙΑΣ
1 ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ Ξενοφών Α. 44
2 ΑΠΟΣΤΟΛΟΠΟΥΛΟΥ Παναγιώτα (Πένυ) Π. 31
3 ΒΛΑΧΟΓΙΑΝΝΗΣ Αδάμ Χ. 87
4 ΓΑΛΟΥΝΗ Αθανασία Ε. 31
5 ΓΙΑΝΝΑΚΑ Αμαλία Β. 45
6 ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΣ Αναστάσιος Π. 25
7 ΖΑΜΠΑΡΑΣ Νικόλαος Κ. 39
8 ΚΑΪΠΑΝΟΣ Ανδρέας Ν. 59
9 ΚΑΛΑΒΡΟΥΖΙΩΤΗΣ Δημήτριος Χ. 40
10 ΚΑΛΛΙΜΑΝΗΣ Ιωάννης Α. 13
11 ΚΑΤΣΑΚΙΩΡΗ Ειρήνη-Χρυσοβαλάντου Γ. 23
12 ΚΑΤΣΑΚΙΩΡΗΣ Αλέξιος Κ. 31
13 ΚΑΤΣΟΥΔΑΣ Παναγιώτης Α. 8
14 ΚΕΚΕΛΟΣ Παναγιώτης Δ. 43
15 ΚΕΡΑΣΙΑΣ Γεώργιος Σ. 20
16 ΚΙΡΚΙΝΕΖΟΣ Νικόλαος Χ. 7
17 ΚΙΣΣΑΣ Βασίλειος Δ. 32
18 ΚΙΤΣΑΚΗΣ Σταύρος Χ. 41
19 ΚΟΤΑΝΤΑΚΗΣ Φίλιππος Δ. 40
20 ΜΑΣΙΚΑΣ Νικόλαος Δ. 66
21 ΜΠΟΥΡΝΑΖΟΣ Χρήστος Δ. 22
22 ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ Αθανάσιος Λ. 21
23 ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΣ Κωνσταντίνος Γ. 45
24 ΤΖΟΥΡΟΣ Σταύρος Σ. 23
25 ΤΣΟΥΚΑΣ Κωνσταντίνος Β. 5
26 ΧΑΡΔΑΛΙΑ Χριστίνα Ι. 26
27 ΧΑΣΑΠΗΣ Ευθύμιος Κ. 19

ΠΕΙΘΑΡΧΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟΥ ΤΜΗΜΑΤΟΣ ΝΟΜΟΥ ΑΙΤΩΛΟΑΚΑΡΝΑΝΙΑΣ
Ψηφίσαντες:575
Έγκυρα:546
Άκυρα:18
Λευκά:11
ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ [Δ.Κ.Μ.] – ΣΥΝΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΙ 283
ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ 78
ΚΙΝΗΣΗ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ Ν. ΑΙΤΩΛΟΑΚΑΡΝΑΝΙΑΣ 185

ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ [Δ.Κ.Μ.] – ΣΥΝΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΙ
1 ΖΑΧΑΡΑΚΗΣ Ευάγγελος Β. 68
2 ΚΟΡΓΙΑΛΑΣ Ιωάννης Ν. 133
3 ΝΙΚΟΛΑΚΟΠΟΥΛΟΣ Νικόλαος Γ. 140
ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ
1 ΒΑΖΟΥΚΗΣ Ανδρέας Σ. 36
2 ΚΑΤΣΟΥΠΗΣ Αθανάσιος Κ. 35
ΚΙΝΗΣΗ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ Ν. ΑΙΤΩΛΟΑΚΑΡΝΑΝΙΑΣ
1 ΘΕΟΔΩΡΟΠΟΥΛΟΣ Ανδρέας Β. 68
2 ΚΑΡΡΑΣ Κωνσταντίνος Δ. 84
3 ΚΙΤΣΑΚΗΣ Σταύρος Χ. 117

Θέματα που ενδιαφέρουν

1 Σχόλιο

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται.