Πέμπτη, 24 Σεπτεμβρίου, 2020

Κατατέθηκε το ψηφοδέλτιο Σώκου

1 2 3Κατατέθηκε σήμερα το απόγευμα στο πολυμελές πρωτοδικείο Πατρών το πλήρες ψηφοδέλτιο του συνδυασμού «ΔΥΤΙΚΗ ΣΥΜΟΛΙΤΕΙΑ» του υποψηφίου Περιφερειάρχη, Θύμιου Σώκου.
Ο Θύμιος Σώκος βρέθηκε στο εκλογικό κέντρο του συνδυασμού «ΔΥΤΙΚΗ ΣΥΜΟΛΙΤΕΙΑ», επί της οδού Ερμού, με υποψηφίους περιφερειακούς συμβούλους κι από τις τρεις Περιφερειακές Ενότητες και κατευθύνθηκαν όλοι μαζί μέσω κεντρικών δρόμων της Πάτρας στο Πρωτοδικείο, όπου και κατέθεσαν το ψηφοδέλτιο
Το ψηφοδέλτιο έχει ως εξής:

7ΘΥΜΙΟΣ ΣΩΚΟΣ
ΥΠΟΨΗΦΙΟΣ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΡΧΗΣ ΔΥΤΙΚΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ
ΥΠΟΨΗΦΙΟΣ ΑΝΤΙΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΡΧΗΣ Π.Ε. ΑΙΤΩΛΟΑΚΑΡΝΑΝΙΑΣ

ΜΑΡΚΟΣ ΒΑΣΙΛΑΣ
ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟΙ ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ ΑΙΤΩΛΟΑΚΑΡΝΑΝΙΑΣ
• Αναγνωστάκη Πετρούλα- Μαθηματικός-Άνεργη
• Βαρδουλάκη Μαρία- Ιατρός Νεφρολόγος
• Γαλαζούλας Αντώνης- πρ.Πρόεδρος Δημοτικού Συμβουλίου Αγρινίου, πρ.Αντινομάρχης Αιτωλοακαρνανίας
• Γιαννιώτης Παναγιώτης- Δημοτικός Υπάλληλος Αγρινίου
• Δελή Ευφροσύνη (Φρόσω)- Διευθύντρια στην «ΤΡΙΧΩΝΙΔΑ Α.Ε.», πρ.Νομαρχιακή Σύμβουλος Αιτωλοακαρνανίας
• Δράκου Ελένη – Δασκάλα
• Καραθάνος Ιωάννης- Φοιτητής
• Καρακώστας Θεόδωρος- Οικονομολόγος
– Κατσένης Γεώργιος- Τραπεζικός Υπάλληλος υποκατ. Εθνικής Τράπεζας Αιτωλικού.
• Κούσης Χρήστος- Ηλεκτρολόγος μηχανικός απόφοιτος ΤΕΙ Πατρας-Άνεργος
• Λαχανά-Πατρώνη Σοφία- Τραπεζικός/Οικονομολόγος
• Λιάπης Κώστας- Εκπαιδευτής οδηγών
• Μπαρπαγιάννης Βασίλης- Αρχιτέκτων-Μηχανικός-πρ.Νομαρχιακός Σύμβουλος
• Μπαλάσκας Αθανάσιος- Δημοτικός Σύμβουλος Αμφιλοχίας
– Μετάνοιας Γρηγόρης- Αγρότης/ Κτηνοτρόφος, Πρόεδρος Ένωσης Νέων Αγροτών Αιτωλοακαρνανίας
• Ντάλλα-Προύντζου Βασιλική- Επιχειρηματίας
• Ντέμος Σταμούλης- Αγρότης- Ελεύθερος Επαγγελματίας
• Νούλας Αντώνιος-Αυτοκινητιστής, Πρόεδρος Ομοσπονδίας Φορτηγών Κεντρικής-Δυτικής Ελλάδας και Πελοποννήσου
-Παπαγεωργίου Θεοφάνης- A.T.E.I. Μηχανολογίας
• Πέρλης Κώστας-Επιχειρηματίας
• Σουλιώτη Μαρία-Σχεδιάστρια Μόδας-Ελεύθερη επαγγελματίας
• Συγγούνης Γιώργος- Οικονομολόγος-Λογιστής
• Ταμπάκης Αντώνης- Ιδιωτικός Υπάλληλος
• Χονδρός Νίκος- Ελεύθερος Επαγγελματίας Μηχανολόγος Μηχανικός. Νυν πρόεδρος ΔΕΥΑΜ και πρ.Αντιδήμαρχος Ι.Π. Μεσολογγίο
5 4ΨΗΦΟΔΕΛΤΙΟ ΑΧΑΙΑΣ

ΑΝΔΡΕΑΣ ΚΕΛΕΠΟΥΡΗΣ
ΥΠΟΨΗΦΙΟΣ ΑΝΤΙΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΡΧΗΣ Π.Ε. ΑΧΑΪΑΣ
ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟΙ ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ Π.Ε. ΑΧΑΪΑΣ

1. Αθανασίου Κωνσταντίνος (Ντίνος)- τελειόφοιτος Ηλεκτρολόγος Μηχανικός Τ.Ε ΤΕΙ Πατρών.

2. Αθανασόπουλος Αθανάσιος: Ειδικός Γραμματέας Πανελλήνιας Ομοσπονδίας Αστυνομικών, Πρώην Πρόεδρος Ένωσης Αστυνομικών Υπαλλήλων Αχαΐας

3. Αθανασοπούλου – Κριμπά Ουρανία (Μελίνα): Ιδιωτική Υπάλληλος

4.. Αναγνωστοπούλου Σπυριδούλα: Επιχειρηματίας

5. Βλάχος Ιωάννης- Εκπαιδευτικός Μέσης Εκπαίδευσης, ΟΙΚΙΠΑ

6. Βουκελάτος Βασίλειος- τοπικό; Σύμβουλος Μιντολογλίου, Διευθυντικό Στέλεχος Εταιρίας

7. Γεωργόπουλος Γεώργιος: Φιλόλογος , Οργανωτικός Γραμματέας Συνδέσμου Φιλόλογου Αιγιαλείας Και Καλαβρύτων, Μέλος Συντονιστικού Συμβουλίου Κέντρο Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης.

8. Γιαννοπούλου – Σαντουρτζή Αγάπη: Στέλεχος Υπηρεσιών Ασφαλείας
9. Δούβρη Χριστίνα (Κρίστι): Πρώην Υποτομεάρχης Καταστήματος Πωλήσεων ΔΕΗ Πάτρας
10. Δρακόπουλος Παρασκευάς: Αγρότης, Ιεροψάλτης, Αντιπρόσωπος ΕΑΣ Πατρών
11. Ζαρνάβαλου Σταυρούλα- Νηπιαγωγός
12. Ζαφειρόπουλος Άγγελος: Μάγειρας σε Παιδικό Σταθμό, Διαιτητής Ποδοσφαίρου
13. Ζαφειροπούλου Παναγιώτα (Γιώτα): Καθηγήτρια Κομμωτικής (Διεθνείς Διακρίσεις)
14. Ιγγλέσης Ευάγγελος ( Άγγελος)- Έμπορος
15. Καρβουνιάρης Γεώργιος: Δημοσιογράφος, Γενικός Γραμματέας Ένωσης Συντακτών Ημερήσιων Εφημερίδων Πελοποννήσου – Ηπείρου – Νήσων
16. Κοκκίνου Ευαγγελία (Ελίνα): Πολιτικός Μηχανικός Ε.Μ.Π., Γεν. Γραμματέας Συλλόγου Πολιτικών Μηχανικών Ν. Αχαΐας
17. Κόκλας Δημήτριος: Έμπορος
18. Κόμπλας Δημήτριος: Πρόεδρος του Συνδέσμου Ερασιτεχνών Ποδοσφαιριστών Αχαΐας
19. Κούτσης Ιωάννης: Δικηγόρος, Αντιπρόεδρος Ταμείου Λογαριασμού Ενίσχυσης Και Αλληλοβοήθειας Δικηγόρων Πατρών
20. Κρηνίδη Ειρήνη – Δανάη: Μαθηματικός
21. Κωστακοπούλου – Διαμαντοπούλου Σπυριδούλα (Ρούλα): Κοινωνιολόγος, Δημοσιογράφος
22. Μακρής Νικόλαος: Ανεξάρτητος Δημοτικός Σύμβουλος Δήμου Πατρέων, Διευθυντής Νευρολογικού Τμήματος Γ.Ν.Π. «Άγιος Ανδρέας»
23. Μαργαρίτης Λεωνίδας: Επίτιμος Δικηγόρος , Πρόεδρος της Εταιρίας Λογοτεχνών Νοτιοδυτικής Ελλάδος, Αντιπρόεδρος Ανωτάτης Συνομοσπονδίας Πολυτέκνων Ελλάδος
24. Μολοχίτης Μεντζέλος- Οικονομολόγος, Σύμβουλος Επιχειρήσεων
25. Μπαγιώργος Ανδρέας : Δάσκαλος, Αιρετό Μέλος Π.Υ.Σ.Π.Ε. Ν. Αχαϊας
26. Παγανός Λεωνίδας : Δικηγόρος
27. Παπαδόπουλος Χρήστος- Επιχειρηματίας

28. Παπαντωνοπούλου Γεωργία (Γωγώ) – Καθηγήτρια Αγγλικής, Μεταφράστρια εξειδικευμένη στη Μεταφραστική ορολογία εφαρμοσμένων επιστημών, πτυχιούχος του UC Berkeley των ΗΠΑ.
29. Ροδίτης Αχιλλέας: Δημοσιογράφος
30. Σκανδάμης Γεώργιος: Πρώην Υπάλληλος Παναιγειάλειας Ένωσης Συνεταιρισμών
31. Σκαρλίγκου Περιστέρα (Ρούλα)- Σύμβουλος Επιχειρήσεων, κοινωνικών δεσμών ΙΝ.ΚΑ Πατρών και λοιπής Ελλάδας
32. Σταυρόπουλος Χρήστος : Περιφερειακός Σύμβουλος
33. Ταπεινός Ιωάννης : Πρώην Αντινομάρχης Παιδείας-Πολιτισμού-Νεολαίας
34. Τσάμης Κωνσταντίνος: Νοσηλευτής ΤΕ, μέλος σωματείων εργαζομένων Νοσοκομείων ΠΓΝΠ Ρίου, μέλος Ένωσης Νοσηλευτών Ελλάδας.
35. Τσουρέκη Αθανασία (Σια): Επιχειρηματίας

ΨΗΦΟΔΕΛΤΙΟ ΗΛΕΙΑΣ

ΜΑΚΗΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΟΠΟΥΛΟΣ
ΥΠΟΨΗΦΙΟΣ ΑΝΤΙΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΡΧΗΣ ΗΛΕΙΑΣ
ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟΙ ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ Π.Ε. ΗΛΕΙΑΣ

1. Βαρβαρέσος Κωνσταντίνος- Oικονομολόγος – Διευθυντής Ένωσης Αγροτικών Συνεταιρισμών Λεχαινών.
2. Βασιλοπούλου Γιώτα – βοηθός Λογιστή
3. Γαλανόπουλος Χρήστος- Οφθαλμίατρος – Πρόεδρος Ιατρικού Συλλόγου Αμαλιάδας
4. Γιαννίτση Αλεξάνδρα- ΓεωπόνοςΑΠΘ
5. Λαμπρινός Σπύρος- Ιατρός Παθολόγος
6. Μιχαλόπουλος Νίκος- Γεωπόνος, Περιφερειακός Σύμβουλος, πρώην Αντινομάρχης Ηλείας
7. Μπούρας Αβραάμ (Μάκης) – Φυσικός, Καθηγητής Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης, νυν δημοτικός σύμβουλος Ήλιδας, πρώην Αντιδήμαρχος δήμων Αμαλιάδας και Ήλιδας
8. Νιάρχου Τριανταφυλλιά- Συντ. ΔΕΗ- Πρόεδρος Πολιτιστικού Συλλόγου Καλίδονος
9. Νικολοπούλου Αναστασία, Επιχειρηματίας
10. Οικονομίδης Δημήτρης- Πολιτικός Μηχανικός
11. Ράπτης Θάνος- Μηχανολόγος Μηχανικός
12. Σάμαρης Ζαχαρίας- Γεωπόνος
13. Σηπέτα Γιώτα – Έμπορος
14. Σιδηρόπουλος Συμεών (Σίμος) – Πολιτικός Επιστήμονας- Διεθνολόγος
15. Τζίνη Διονυσία- Δικηγόρος- Πρώην Αντιδήμαρχος- Νυν Δημοτική Σύμβουλος Πύργου.
16. Φραγκόπουλος Ιωάννης – Οικοδόμος, Σύμβουλος της Δημοτικής Κοινότητας Γαστούνης του δήμου Πηνείας, πρώην αντιπρόεδρος και γραμματέας του Εργατικού Κέντρου Αμαλιάδας.
17. Χηνόπουλος Νίκος- Δικηγόρος
18. Χρόνης Αριστομένης (Μένιος) – Ιατρός Ακτινοδιαγνώστης

Θέματα που ενδιαφέρουν

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται.