Τρίτη, 24 Νοεμβρίου, 2020

Γ’ Εθνική: Τα τελικά αποτελέσματα της Κυριακής

Δείτε τα τελικά αποτελέσματα στα παιχνίδια των 10 ομίλων στη Γ’ Εθνική.

Γκολ, θέαμα και συγκινήσεις προσέφεραν οι ομάδες της Γ’ Εθνικής, στα παιχνίδια της Κυριακής (25/10)

Στον 1ο όμιλο, ο Πανδραμαϊκός έκοψε τη φόρα του Ηρακλή, καθώς τον νίκησε με 1-0, ενώ ο Μέγας Αλέξανδρος Ορφανίου επικράτησε 2-1 του Εθνικού Σοχού. Στον 2ο όμιλο, ο Ποσειδών Μηχανιώνας έκανε το 4Χ4, καθώς πήρε τη νίκη με 2-1 από τον Αετό Βαρβάρας, ενώ ο Μακεδονικός επιβλήθηκε 3-0 εκτός έδρας της Αναγέννησης Γιαννιτσών.

Στον 3ο όμιλο, η Αναγέννηση Καρδίτσας επέστρεψε στις νίκες, καθώς επικράτησε δύσκολα 1-0 του Αετού Μακρυχωρίου, ενώ Εθνικός Νέου Κεραμιδίου και ΑΕ Καρίτσας έμειναν στο 2-2. Στον 4ο όμιλο, Θησέας Αγριάς και Δήμητρα Ευξεινούπολης αναδείχτηκαν ισόπαλοι 2-2 στο τοπικό ντέρμπι, ενώ η Νέα Αρτάκη νίκησε 3-2 στο Δίστομο του Αμβρυσσέα.

Στον 5ο όμιλο, ο Κτηνοτροφικός Αστέρας Καληράχης επιβλήθηκε 4-0 της Κασσιόπης, ενώ ο Αχέρων Καναλακίου νίκησε 3-0 του Τηλυκράτη στη Λευκάδα. Στον 6ο όμιλο, ο Πανιώνιος επικράτησε 2-1 της Προοδευτικής στον Κορυδαλλό, ενώ ο Εθνικός νίκησε 2-1 τον Φωστήρα στον Ταύρο.

Στον 7ο όμιλο, η Κηφισιά επικράτησε 1-0 του ΠΑΟ Ρουφ στο αθηναϊκό ντέρμπι, ενώ ο Παναρκαδικός με το ίδιο σκορ νίκησε την Κορωνίδα Κοιλάδας. Στον 8ο όμιλο, ο Αστέρας Βάρης νίκησε 1-0 τον Αιολικό, ενώ Θύελλα Ραφήνας και Ακράτητος αναδείχτηκαν ισόπαλοι 2-2.

Στον 9ο όμιλο, ο Ναυπακτιακός Αστέρας επιβλήθηκε 5-2 της Θύελλας Πατρών εκτός έδρας, ενώ Παναιγιάλειος και ΑΠΣ Ζάκυνθος έμειναν στο 1-1. Τέλος, στον 10ο όμιλο μπήκαν βροχή τα γκολ, με τον Αλμυρό Γαζίου να διαλύει με 6-0 την Παλαιόχωρα, ενώ στο ηρακλειώτικο ντέρμπι ο Ατσαλένιος νίκησε 2-1 τον Ηρόδοτο.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

1ος όμιλος (4η αγωνιστική)
Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου-Αετός Ορφανού 1-3
Αλεξανδρούπολη FC-Αναγέννηση Θαλασσιάς 1-0
Πανδραμαϊκός-Ηρακλής 1-0
ΑΕ Διδυμότειχου-Ορφέας Ξάνθης 1-2
Μέγας Αλέξανδρος Ορφανίου-Εθνικός Σοχού 2-1
Νέστος Χρυσούπολης-Απόλλων Παραλιμνίου αναβλ.
ΑΕ Ευόσμου-Ελπίδα Σαπών αναβλ.
Άρης Αβάτου-ΑΕ Αμπελοκήπων αναβλ.

2ος όμιλος (4η αγωνιστική)
Νίκη Αγκαθιάς-ΠΑΟ Κουφαλίων 2-0
Εδεσσαϊκός-Αναγέννηση Πλαγιάς 1-0
ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας-Αγροτικός Αστέρας 0-2
ΑΣ Αναγέννηση Γιαννιτσών-Μακεδονικός 0-3
Θερμαϊκός Θέρμης-Εθνικός Γιαννιτσών 1-0
Ποσειδώνας Μηχανιώνας-Αετός Βαρβάρας 2-1
ΠΟ Νέας Καλλικράτειας-Θύελλα Σαρακηνών αναβλ.
Ρεπό: Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων

3ος όμιλος (4η αγωνιστική)
Αναγέννηση Καρδίτσας-Αετός Μακρυχωρίου 1-0
Δίας Δίου-ΑΣ Μετέωρα 1-0
ΠΟ Φήκης-Οικονόμος Τσαριτσάνης 1-0
Εθνικός Νέου Κεραμιδίου-ΑΕ Καρίτσας 2-2
Ηρακλής Λάρισας-ΑΟ Σελλάνων 3-0
Κοζάνη-Ατρόμητος Παλαμά αναβλ.
ΠΟ Ελασσόνας-Μακεδονικός Φούφα αναβλ.
Ρεπό: Ερμής Αμυνταίου

4ος όμιλος (3η αγωνιστική)
Φωκικός-ΑΟ Υπάτου 1-1
Ηρακλής Ψαχνών-Αταλάντη 2-1
Θησέας Αγριάς-Δήμητρα Ευξεινούπολης 2-2
Αμβρυσσέας Διστόμου-Νέα Αρτάκη 2-3
Οπούντιος Μαρτίνου-Διαγόρας Στεφανοβικείου 0-3
Ρεπό: ΓΣ Αλμυρού

5ος όμιλος (2η αγωνιστική)
Παναγρινιακός-Θύελλα Κατσικά 3-1
Αναγέννηση Άρτας-ΟΦΑΜ 1-2
Κασσιόπη-Αστέρας Καληράχης 0-4
Τηλυκράτης Λευκάδας-ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου 0-3
ΠΑΣ Θύελλα -ΑΕ Μεσολογγίου 4-1
ΑΕ Λευκίμμης-Αμβρακικός Λουτρού 2-1
Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας-ΠΑΣ Πρέβεζα αναβλ.

Η βαθμολογία:

1.Παναγρινιακός 6

2.ΟΦ Αγίου Ματθαίου 6

3.ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου 6

4.ΠΑΣ Πρέβεζας 3*

5.ΑΕ Λευκίμμης 3

6.Τηλυκράτης 3

7.ΠΑΣ Θύελλα Μοναστηρακίου 3

8.Κτηνοτροφικός Αστέρας 3

9.Αναγέννηση Άρτας 3

10.Αμβρακικός Λουτρού 3

11.Θύελλα Κατσικά 0

12.Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας 0*

13.ΑΕ Μεσολογγίου 0

14.Κέρκυρα 0

Με αστερίσκο (*) οι ομάδες με αγώνα λιγότερο..

6ος όμιλος (2η αγωνιστική)
Πανναξιακός-Χαραυγιακός 0-2
Προοδευτική-Πανιώνιος 1-2
ΑΕ Μυκόνου-Μαρκό 0-0
Φωστήρας-Εθνικός 1-2
Ηλιούπολη-ΑΕ Μοσχάτου 4-1
Ρεπό: Αήττητος Σπατών

7ος όμιλος (3η αγωνιστική)
Πανναυπλιακός-Άρης Σκάλας 0-1
Άγιος Ιερόθεος-Μολαϊκός 3-0
Ερμιονίδα-Φοίνικας Νέας Επιδαύρου 0-0
ΠΑΟ Ρουφ-Κηφισιά 0-1
Παναρκαδικός-Κορωνίδα Κοιλάδας 1-0
Πανγυθεατικός-Ερμής Μελιγούς 0-1
Ρεπό: Ατρόμητος Χιλιομοδίου

8ος όμιλος (3η αγωνιστική)
Αίας Σαλαμίνας-Πανελευσινιακός 1-0
Θύελλα Ραφήνας-Ακράτητος 2-2
Αστέρας Βάρης-Αιολικός 1-0
Πυθαγόρας-Μικρασιατική Χίου 2-2
ΑΟ Καραβά-ΑΠΟ Κερατσινίου 2-0 (24/10)
Αετός Λουτρών-ΑΕ Πυλίου Κω 1-1 (24/10)

9ος όμιλος (3η αγωνιστική)
Παναιγιάλειος-ΑΠΣ Ζάκυνθος 1-1
Θύελλα Πατρών-Ναυπακτιακός Αστέρας 2-5
Πάμισος Μεσσήνης-ΠΑΟ Βάρδας 1-1
ΑΟ Τσιλιβή-Αχαϊκή 0-0
Αίας Γαστούνης-ΑΟ Διαβολιτσίου αναβλ.
Εθνικός Σκουλικάδου-Διαγόρας Βραχνεΐκων αναβλ.
Ρεπό: Παλληξουριακός

Η βαθμολογία:

1 ΑΠΣ ΖΑΚΥΝΘΟΣ 5
2 ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟΣ Γ.Σ. 5
3 ΠΑΟ ΒΑΡΔΑΣ 5
4 ΝΑΥΠ. ΑΣΤΕΡΑΣ 4
5 ΠΑΜΙΣΟΣ ΜΕΣΣΗΝΗΣ 4
6 ΑΧΑΪΚΗ 4
7 ΑΙΑΣ ΓΑΣΤΟΥΝΗΣ 3
8 ΑΟ ΠΑΛΛΗΞΟΥΡΙΑΚΟΣ 3
9 ΕΘΝΙΚΟΣ ΣΚΟΥΛΙΚΑΔΟΥ 3
10 ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΒΡΑΧΝΕΪΚΩΝ 1
11 ΘΥΕΛΛΑ ΠΑΤΡΩΝ 1
12 Α.Ο. ΤΣΙΛΙΒΗ 1
13 Α.Ο. ΔΙΑΒΟΛΙΤΣΙΟΥ 0

10ος όμιλος (3η αγωνιστική)
Γιούχτας-Άγιος Νικόλαος 2-2
Αλμυρός Γαζίου-ΑΟ Παλαιόχωρας 6-0
ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ-Αστέρας Ρεθύμνου 4-0
ΑΕ Νεάπολης-Πλατανιάς 1-0
Πόρος-Άρης Σούδας 1-1
ΑΟ Δαμάστας-Αναγέννηση Ιεράπετρας 4-0
Ρεθυμνιακός-Άρης Ρεθύμνου 4-0
Ατσαλένιος-Ηρόδοτος 2-1

Πηγή: onsports.gr

Θέματα που ενδιαφέρουν

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται.